Yükleniyor...

Koronavirüs Bitcoin’de Değişime Neden Olacak

Girişimci Cameron Winklevoss, Bitcoin’in (BTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sayesinde hayatında tarihi bir değişim göreceğini açıkladı.

winklevoss brothers bitcoin

Girişimci Cameron Winklevoss, Bitcoin’in (BTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sayesinde hayatında tarihi bir değişim göreceğini açıkladı.

Kripto para borsası Gemini‘nin sahibi Winklevoss ikizlerinden Cameron, Bitcoin ve kullanıcıları için Kovid-19’un öneminin altını çizdi. Cameron Winklevoss, “Bu salgın Bitcoin ve meta evreni için önemli bir dönüm noktası olacak” diye yazdı. Takipçilere BTC’lerini ellerinde tutmalarını söyleyen Winklevoss, Bitcoin’in genel profilinin mevcut koşullar altında başkalaşım geçireceğini ima etti.

Ünlü ismin iyimserliği, çeşitli tanınmış sektör figürlerinin de düşünceleriyle örtüşüyor. Uzmanlara göre Bitcoin, koronavirüsten daha az etki eden bir küresel krizden sonra doğdu. Piyasalar bu teoriyi zaten doğrulamış görünüyordu. Bu zamana kadar eşi görülmemiş para basımı, bugüne kadar kayıplar yaşayan hisse senedi piyasalarındaki ruh halini henüz düzeltemedi.

Petrol Yeterli Değil

Buna karşılık petrol, OPEC + ülkeleri tarafından üretimi yaklaşık yüzde 10 oranında azaltma anlaşmasının ardından bu hafta geri döndü. Bununla birlikte, bunun yeterli olmadığına dair işaretler var.

Bloomberg’den elde edilen verilere göre, petrol fiyatı, bir metada aşırı arz sinyali verebilecek bir fiyat yapısı olan contango adı verilen anlaşmaya rağmen artmaya devam etti. Lipow Oil Associates LLC başkanı Andy Lipow pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Aşırı arz durumu o çok büyük ve pazarın anlaşmayı verdiği yanıt yeterli değil” dedi. Bununla birlikte, Bitcoin geleneksel pazarlardaki hamlelere karşı biraz duyarlı olmaya devam ediyor. Analistler dikkatin önümüzdeki ayki halving’e odaklanacağını umuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner