Yükleniyor...

Koronavirüs Krizi, Yatırımcılar İçin İyi Bir Haber mi?

Kovid-19 olarak  da adlandırılan koronavirüs artık ihmal edilebilir bir konu değil.

bitcoin 4

Kovid-19 olarak  da adlandırılan koronavirüs artık ihmal edilebilir bir konu değil. Virüs şimdiye kadar 120 bin kişiyi etkiledi ve salgında 4 binden fazla ölüm yaşandı. Bazı araştırmacılar, kovid-19’un dünya nüfusunun yüzde 60’ını enfekte edecek kadar büyüyebileceğini ve bunun milyonlarca ölüme neden olabileceğini dile getirdi.

Koronavirüs paniğe neden oluyor. S&P 500 Endeksi’ndeki  yüzde 7’lik düşüşün ardından uzun zamandan beri ilk kez devre kesici uygulandı. Koronavirüs, bu anlamda Bitcoin halving’den daha yüksek bir etkiye neden olabilir. Peki risk geldiğinde fırsat nerede olacak? Koronavirüs insanlara zarar verse de, kripto tüccarları için iyi bir haber olabilir.

Bitcoin Açısından Ne Fayda Sağlayacak?

Birincisi, koronavirüsün ölümcüllüğü dünya çapında çok fazla küçümsenmemiştir, ancak muhtemelen tüm dünyaya yayılacaktır. ABD borsası, kripto pazarından daha istikrarsız bir performans sergiliyor. Hong Kong borsası, 2002-2004 yıllarında başka bir koronavirüs salgını olan SARS’tan çok etkilenmişti. Kovid-19 şimdiye kadar SARS’tan 5 kat daha fazla kişinin ölümüne neden oldu.

İkinci olarak, Bitcoin; savaşlar ve felaketler meydana geldiğinde riskten korunma varlığı olarak rol oynar. Geleneksel yatırımlardan kaynaklanan zararı karşılamak için daha fazla sermaye akınının gelmesini bekleyebiliriz. Yeni yatırım fonları pazar tabanını daha önemli hale getirecektir.

Üçüncüsü, Bitcoin ticareti çoğu durumda vergiden muaftır. Örneğin Coinbase kullanırsanız bir yıllık yatırım tutarınız 20 bin doları aşmazsa vergilendirilmezsiniz. Kripto para birimi, ABD borsası son zamanlarda tarihi bir düşüş görürse ABD vatandaşları için bir başka gerçekçi yatırım seçeneği olacak.

Kriz sürerken daha fazla kaybetmemek ve daha fazla kazanmak için harekete geçilmesi gerekiyor. Temel strateji, Bitcoin satın almak ve piyasa dalgalanmasından yararlanmak için yatırım gücünü artırmaktır. Yatırım gücünü artırmak için ihtiyacınız olan araç, büyük bir pozisyon açmak için küçük bir miktar yatırım yapmanızı sağlayan kaldıraçlı ticarettir (marjin ticaret). Örneğin, 1 BTC yatırırsanız, 100x kaldıraç, 1 BTC ile kenar boşluğu olarak 100 BTC konumu oluşturabilir. 100 BTC 100x pozisyonunda piyasadan kar elde edersiniz.

İstatistikleri Takip Edin

Koronavirüs salgını dünya çapında olacak ve pazar, Bitcoin’e daha önemli bir değer katmak için yeni fonlar çekecek. Para kazanabilmek için koronavirüs istatistiklerinin takip edilmesi gerektiği de dile getiriliyor. Koronavirüs gibi küresel olayların sık sık büyük artış ve düşüşlere neden olabileceği ifade ediliyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner