Yükleniyor...

Koronavirüs Salgını, Rusları Bitcoin’e Yönlendirdi

COVID-19 salgını, Rusya genelinde görülen Bitcoin ticaret hacmindeki dramatik artışın arkasındaki itici güçlerden biri gibi görünüyor.

russia bitcoin

COVID-19 salgını, Rusya genelinde görülen Bitcoin ticaret hacmindeki dramatik artışın arkasındaki itici güçlerden biri gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

4 Haziran’da Rusya merkezli birçok kripto borsası tarafından yapılan yeni bir araştırma sonucu, Mart ayından bu yana Rusya genelinde Bitcoin (BTC) ticaretinde önemli bir artış görüldü.

Binance, Garantex ve EXMO gibi büyük Rusya borsalarından temsilciler, Rusya’daki kullanıcı sayısındaki büyümeyi vurguladı. Bu rakam Mart’tan Haziran’a kadar işlem hacimlerindeki artışı göstermektedir.

Rusya’dan Yeni Kullanıcılar

Binance’in Rusya temsilciliği başkanı Gleb Kostarev, Nisan 2020’de platformlarındaki kayıt sayısının 2019 Aralık ayına göre iki kat daha fazla olduğunu açıkladı. Kostarev şöyle söyledi:

“Vadeli işlemler ticaretinin popülaritesinin Ruslar arasında arttığını belirtmek gerekir. Nisan ve Mayıs aylarında, bu enstrümanların ticaret hacimleri Mart ayının iki katı, Ocak ayının ise beş katıdır.”

Öte yandan Garantex’in kurucusu Sergey Mendelev, kripto para birimi borsalarındaki aktivite artışının “mevduattan para çeken veya bütçeden ödeme alan kişilerle ilişkili olmadığını” açıklığa kavuşturdu.

COVID-19 salgını, Rusya’nın BTC işlem hacmindeki keskin artışı açıklayabilir. Bu yüzden United Traders analisti Fedor Anaschenkov, karantinaların artan ticaret hacimlerine yol açan etkenlerden biri olduğuna inanıyor.

EXMO kripto borsası, BTC ticaret hacimlerindeki keskin artışı açıklamak için bazı rakamlar verdi. CEO’ları Sergey Zhdanov, site faaliyetlerinin yaklaşık %15-20 büyüdüğünü ve Rus kullanıcılarında %12 artış kaydettiğini belirtti. Bu rakamlar ayrıca  Mart ve Mayıs 2019 arasındaki aynı dönemle karşılaştırıldı.

CryptoDiffer’in çalışması, Nisan ve Mayıs 2020 ayları dikkate alınarak gerçekleştirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x