Anasayfa Bitcoin Haberleri Koronavirüs Salgını, Rusları Bitcoin'e Yönlendirdi

Koronavirüs Salgını, Rusları Bitcoin’e Yönlendirdi

ABONE OL:google-news

COVID-19 salgını, Rusya genelinde görülen Bitcoin ticaret hacmindeki dramatik artışın arkasındaki itici güçlerden biri gibi görünüyor.

4 Haziran’da Rusya merkezli birçok kripto borsası tarafından yapılan yeni bir araştırma sonucu, Mart ayından bu yana Rusya genelinde Bitcoin (BTC) ticaretinde önemli bir artış görüldü.

Binance, Garantex ve EXMO gibi büyük Rusya borsalarından temsilciler, Rusya’daki kullanıcı sayısındaki büyümeyi vurguladı. Bu rakam Mart’tan Haziran’a kadar işlem hacimlerindeki artışı göstermektedir.

Rusya’dan Yeni Kullanıcılar

Binance’in Rusya temsilciliği başkanı Gleb Kostarev, Nisan 2020’de platformlarındaki kayıt sayısının 2019 Aralık ayına göre iki kat daha fazla olduğunu açıkladı. Kostarev şöyle söyledi:

“Vadeli işlemler ticaretinin popülaritesinin Ruslar arasında arttığını belirtmek gerekir. Nisan ve Mayıs aylarında, bu enstrümanların ticaret hacimleri Mart ayının iki katı, Ocak ayının ise beş katıdır.”

Öte yandan Garantex’in kurucusu Sergey Mendelev, kripto para birimi borsalarındaki aktivite artışının “mevduattan para çeken veya bütçeden ödeme alan kişilerle ilişkili olmadığını” açıklığa kavuşturdu.

COVID-19 salgını, Rusya’nın BTC işlem hacmindeki keskin artışı açıklayabilir. Bu yüzden United Traders analisti Fedor Anaschenkov, karantinaların artan ticaret hacimlerine yol açan etkenlerden biri olduğuna inanıyor.

EXMO kripto borsası, BTC ticaret hacimlerindeki keskin artışı açıklamak için bazı rakamlar verdi. CEO’ları Sergey Zhdanov, site faaliyetlerinin yaklaşık %15-20 büyüdüğünü ve Rus kullanıcılarında %12 artış kaydettiğini belirtti. Bu rakamlar ayrıca  Mart ve Mayıs 2019 arasındaki aynı dönemle karşılaştırıldı.

CryptoDiffer’in çalışması, Nisan ve Mayıs 2020 ayları dikkate alınarak gerçekleştirildi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar