Yükleniyor...

Koronavirüs Vakaları Artıyor, Trump Karantinaları Kaldırıyor

Dünya çapındaki salgın yaklaşık 180 ülkeye yayıldı ve tüm dünyada kargaşa yarattı.

coronavirus and trump

Dünya çapındaki salgın yaklaşık 180 ülkeye yayıldı ve tüm dünyada kargaşa yarattı. Salgın şu anda 2.3 milyondan fazla vakaya ve dünya genelinde en az 158.600 ölüme sebep oldu.

Trump; Teksas ve Vermont Eyaletlerindeki Karantinayı Pazartesi Günü Kaldırıyor

ABD başkanı Donald Trump, Teksas ve Vermont’da uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte Pazartesi gününden itibaren olağan faaliyetlere başlanacağını belirtti. ABD’de çok fazla salgın olmasına rağmen kısıtlamaların kaldırılması tartışmalara neden oldu.

Doktorlar Daha Fazla Koruma Ekipmanı Talep Ediyor

Dünyanın neredeyse her yerinde büyük bir koruma ekipmanı sıkıntısı yaşanıyor. Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları, daha güvenli bir çalışma ortamı talep ederek bu taleplerini yüksek sesle dile getiriyor.

Walmart Çalışanları İçin Maskeyi Zorunlu Hale Getirdi

Küresel salgına karşı mücadelede perakende sektörü de adım atıyor. Walmart’ın CEO’su, her işçi ve çalışanının maske takması gerektiğini belirtti ve bir işyeri bildirgesi yayınladı.

Spor Salonları İflasın Eşiğine Geliyor

Bu süreçte spor salonları koronavirüsün yayılmasının önlenmesi adına kapanmaya zorlandı. Spor salonları ortalama olarak son 1 aydır kapalı olduklarından, önemli bir müşteri kaybı yaşadı.

Lüks Deniz Turu Odyssey Dünya Turunun Sonuna Yaklaşıyor

Pandemi öncesi başlayan lüks yolculuk,15 haftalık deniz yolcuğundan sonra yolun sonuna geliyor. İtalya ve İspanya duraklarından sonra yolculuk son bulacak.

Lady Gaga Evde Konser Verdi

Lady Gaga, Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüs ile mücadelesine fon toplamak için diğer starlarla konser verdi. Bu starların içinde Billie Eilish, John Legend, Jimmy Fallon gibi isimler de dahildi.

Salgın Döneminden Önce Yapılan Seyahat Planlarında Ödeme Nasıl Geri alınır? 

Her aile belki Bodrum belki Antalya plajlarında yapacağı tatilin hayallerini kurardı. Ne yazık ki, bu salgın tüm bu hayallere bir ara verdi. Yine de rezervasyonu yapılan biletlerde geri ödeme alma konusunda birçok web sitesi yöntemleri paylaşıyor.

Kanada ve ABD, Sınırlarını 1 Ay Daha Kapalı Tutacak

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüsün daha fazla yayılmasını önlemek sebebiyle ülkelerinin kara sınırlarını 1 ay daha kapalı tutacaklarını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner