Yükleniyor...

Kötü Haber Sonrası Bu Altcoin’in Fiyatında Çakılma Yaşandı

Monero (XMR), son 24 saatin en kötü performans gösteren kripto parası oldu.

zcash monero dash

Monero (XMR), son 24 saatin en kötü performans gösteren kripto parası oldu. Gizlilik odaklı para %15 oranında bir düşüş yaşadı ve güçlü bir düşüş seviyesinin ortasında temel destek seviyelerinin altına geriledi.

Düşüş, Bitcoin’in (BTC) 29.000 dolarlık bölgeyi elinde tutmak için mücadele ettiği sırada geldi. Diğer altcoin’ler, BTC’nin yükselişine rağmen duraklamada gibi görünüyor ve bu da lider kripto para birimindeki gücü gösteriyor. Fakat Monero’nun düşüşünün başka bir sebebi var.

lI1yv9iT

Monero, popüler bir borsadan kaldırıldığı haberi nedeniyle gerileme yaşamaya başladı. Dün haberini verdiğimiz gibi Bittrez, gizlilik coin’lerini platformundan kaldıracacağını duyurmuştu. XMR, Bittrex’in kripto para birimi için desteği çekeceğini duyurmasının ardından son 24 saat içinde %15 düştü.

Çoğu kişi bunu kripto para biriminin boğa hareketlerine  bir darbe olarak görüyor. Ayrıca Monero bu durumdan nasibini alan tek coin değil. Aynı zamanda Dash (DASH) ve Zcash de (ZEC) platformdan çıkarılıyor.

 “Hayal Kırıklığına Uğratan Bir Hareket”

Bu hareketin hükümet tarafından paylaşılan potansiyel gizlilik endişeleriyle ilgili olduğunu tahmin eden bir avukat Jake Chvervinsky şu ifadeleri kullandı:

“Borsaların sırf gizliliği koruyan özelliklere sahip oldukları için varlıkları kaldırdığını görmek son derece hayal kırıklığı yaratıyor. Bunu gerektiren herhangi bir yasa veya düzenleme yok, sadece DOJ’un gizliliğin ‘olası suç davranışının göstergesi olduğu görüşü’ vardır.”

Düşüşler Devam Ediyor

Monero, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %15’in üzerinde bir gerileme kaydetti. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 134.98 dolardan işlem görüyordu. Dash %12.88, Zcash ise %10.76 oranında gerileme yaşadı.

Ekran Resmi 2020 01 02 09.46.16


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x