Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kraken, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolar Bağışladı

Kraken, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolar Bağışladı

ABONE OL:google-news

Yeni bir kar amacı gütmeyen kuruluş, Bitcoin protokolünün açık kaynaklı gelişimini finanse etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

Yeni ve bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Brink, açık kaynaklı Bitcoin protokolü geliştirmeyi finanse etmeye ve desteklemeye çalışacak.

Şirket, yeni nesil Bitcoin geliştiricileri için kripto para borsası Kraken’den 150.000 dolarlık bir bağış aldı. Brink ekibi bir tweet’te, şu ifadeleri kullandı:

“Bağımsız geliştiricilere zamanlarının %100’ünü Bitcoin’i iyileştirmek ve güçlendirmek için harcayabilmeleri adına hibe vereceğiz.”

Şirketin ayrıca, bursiyerlerin bir yıl boyunca açık kaynak projelerine nasıl katkıda bulunacaklarını öğrenmelerine olanak tanıyan bir burs programı olacak.

“Bitcoin’in değeri, güvenliğine ve istikrarına dayanıyor. Bitcoin’in üzerine inşa ettiğimiz her şey, temel protokole ve referans uygulamasının çok sağlam olmasına bağlıdır” diyen Brick ekibi, protokol veya uygulamadaki kritik bir hatanın tüm Bitcoin ekonomisini çökertme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

 

Brink Neyi Amaçlıyor?

Chaincode Labs geliştiricisi John Newbery ve Bitcoin Optech katılımcısı Mike Schmidt tarafından kurulan Brink, iki konuyu ele almayı hedefliyor: Bitcoin üzerinde çalışan açık kaynak geliştiricilerin sürdürülebilir bir şekilde nasıl finanse edileceği ve bugün öncelikle gönüllüler tarafından desteklenen projeye yeni geliştiricilerin nasıl dahil edileceği.

Brink, yerleşik açık kaynak geliştiricilerine ve yeni yeteneklere bir yıl boyunca sürecek bir burs aracılığıyla eğitim sunacak. Kraken tarafından sağlanan fonlar Brink mentorluk programına fayda sağlayacak. Hibeler, kişinin katkı geçmişine ve potansiyeline göre Brink kurulu tarafından verilecektir. Fonlar, Brink’in takdirine bağlı olarak Kraken dahil olmak üzere herhangi bir kurumsal sponsorun etkisinden bağımsız olarak verilecektir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar