Yükleniyor...

Kraken, Bitcoin Gelişimini Desteklemek İçin 150.000 Dolar Bağışladı

Yeni bir kar amacı gütmeyen kuruluş, Bitcoin protokolünün açık kaynaklı gelişimini finanse etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

bitcoin gelistirme kraken btc

Yeni bir kar amacı gütmeyen kuruluş, Bitcoin protokolünün açık kaynaklı gelişimini finanse etmeyi ve desteklemeyi hedefliyor.

Yeni ve bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Brink, açık kaynaklı Bitcoin protokolü geliştirmeyi finanse etmeye ve desteklemeye çalışacak.

Şirket, yeni nesil Bitcoin geliştiricileri için kripto para borsası Kraken’den 150.000 dolarlık bir bağış aldı. Brink ekibi bir tweet’te, şu ifadeleri kullandı:

“Bağımsız geliştiricilere zamanlarının %100’ünü Bitcoin’i iyileştirmek ve güçlendirmek için harcayabilmeleri adına hibe vereceğiz.”

Şirketin ayrıca, bursiyerlerin bir yıl boyunca açık kaynak projelerine nasıl katkıda bulunacaklarını öğrenmelerine olanak tanıyan bir burs programı olacak.

“Bitcoin’in değeri, güvenliğine ve istikrarına dayanıyor. Bitcoin’in üzerine inşa ettiğimiz her şey, temel protokole ve referans uygulamasının çok sağlam olmasına bağlıdır” diyen Brick ekibi, protokol veya uygulamadaki kritik bir hatanın tüm Bitcoin ekonomisini çökertme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

 

Brink Neyi Amaçlıyor?

Chaincode Labs geliştiricisi John Newbery ve Bitcoin Optech katılımcısı Mike Schmidt tarafından kurulan Brink, iki konuyu ele almayı hedefliyor: Bitcoin üzerinde çalışan açık kaynak geliştiricilerin sürdürülebilir bir şekilde nasıl finanse edileceği ve bugün öncelikle gönüllüler tarafından desteklenen projeye yeni geliştiricilerin nasıl dahil edileceği.

Brink, yerleşik açık kaynak geliştiricilerine ve yeni yeteneklere bir yıl boyunca sürecek bir burs aracılığıyla eğitim sunacak. Kraken tarafından sağlanan fonlar Brink mentorluk programına fayda sağlayacak. Hibeler, kişinin katkı geçmişine ve potansiyeline göre Brink kurulu tarafından verilecektir. Fonlar, Brink’in takdirine bağlı olarak Kraken dahil olmak üzere herhangi bir kurumsal sponsorun etkisinden bağımsız olarak verilecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x