Yükleniyor...

Kraken Borsasına Onay Geldi: Artık Aynı Zamanda Bir Kripto Para Bankası!

San Francisco merkezli ABD'nin önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, Wyoming Bankacılık Kurulu'nun; kripto para birimleri ve fiat arasında sorunsuz bankacılık hizmetleri sunmasına izin verecek Kraken Financial'ı kurma başvurusunu onayladığını duyurdu.

kraken borsasina onay geldi artik ayni zamanda bir kripto para bankasi

San Francisco merkezli ABD’nin önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, Wyoming Bankacılık Kurulu’nun; kripto para birimleri ve fiat arasında sorunsuz bankacılık hizmetleri sunmasına izin verecek Kraken Financial’ı kurma başvurusunu onayladığını duyurdu. Bu hareket ile birlikte, Kraken Financial Wyoming’de bulunan dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumu (SPDI) olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken’in yeni kurumu büyük ölçüde diğer ABD bankalarıyla aynı şekilde düzenlenecek. Dahası, SPDI banka tüzüğü, Kraken’in üçüncü taraf finansal kurumlara olan bağımlılığı azaltacak ve hatta kripto para borsası kullanıcıları için diğer ürünleri piyasaya sürmesine yardımcı olacak tamamen bağımsız bir banka kurmasına izin verecek. Bir banka olarak Kraken Financial, Wyoming yasalarının gerektirdiği şekilde her zaman itibari para cinsinden mevduatlarının %100’ünü koruyacak.

Kraken Financial CEO’su David Kinitsky yaptığı açıklamada, Wyoming eyaletinin düzenlemenin FinTech şirketleri için inovasyonu nasıl teşvik edebileceğinin bir örneği olduğunu söyledi. Açıklamaya göre, genel merkezi Cheyenne- Wyoming’de olacak olan Kraken Financial, ilk başta yalnızca ABD sakinlerine hesap sunacak ve aynı zamanda küresel olarak genişlemeyi planlayacak.

Öte yandan, CEO’su Caitlin Long tarafından yönetilen Wyoming merkezli blok zinciri bankası AVANTI bankacılık ve tröstü, Wyoming’in SPDI yasası kapsamında gelecek yıl Ekim ayında onaylanabilecek bir banka tüzüğü için başvuruda bulundu.

Erkan Öz de Övgüde Bulundu

Ekonomi gazetecisi ve yerli kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği bir isim olan Erkan Öz, konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x