Anasayfa Borsalar Kraken Borsasına Onay Geldi: Artık Aynı Zamanda Bir Kripto Para Bankası!

Kraken Borsasına Onay Geldi: Artık Aynı Zamanda Bir Kripto Para Bankası!

ABONE OL:google-news

San Francisco merkezli ABD’nin önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, Wyoming Bankacılık Kurulu’nun; kripto para birimleri ve fiat arasında sorunsuz bankacılık hizmetleri sunmasına izin verecek Kraken Financial’ı kurma başvurusunu onayladığını duyurdu. Bu hareket ile birlikte, Kraken Financial Wyoming’de bulunan dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumu (SPDI) olacak.

Kraken’in yeni kurumu büyük ölçüde diğer ABD bankalarıyla aynı şekilde düzenlenecek. Dahası, SPDI banka tüzüğü, Kraken’in üçüncü taraf finansal kurumlara olan bağımlılığı azaltacak ve hatta kripto para borsası kullanıcıları için diğer ürünleri piyasaya sürmesine yardımcı olacak tamamen bağımsız bir banka kurmasına izin verecek. Bir banka olarak Kraken Financial, Wyoming yasalarının gerektirdiği şekilde her zaman itibari para cinsinden mevduatlarının %100’ünü koruyacak.

Kraken Financial CEO’su David Kinitsky yaptığı açıklamada, Wyoming eyaletinin düzenlemenin FinTech şirketleri için inovasyonu nasıl teşvik edebileceğinin bir örneği olduğunu söyledi. Açıklamaya göre, genel merkezi Cheyenne- Wyoming’de olacak olan Kraken Financial, ilk başta yalnızca ABD sakinlerine hesap sunacak ve aynı zamanda küresel olarak genişlemeyi planlayacak.

Öte yandan, CEO’su Caitlin Long tarafından yönetilen Wyoming merkezli blok zinciri bankası AVANTI bankacılık ve tröstü, Wyoming’in SPDI yasası kapsamında gelecek yıl Ekim ayında onaylanabilecek bir banka tüzüğü için başvuruda bulundu.

Erkan Öz de Övgüde Bulundu

Ekonomi gazetecisi ve yerli kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği bir isim olan Erkan Öz, konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,530TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar