Yükleniyor...

Kraken CEO’su Jesse Powell: DeFi Gerçekten Finans Dünyasını Bitiriyor

Yahoo Finance ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Kraken Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Powell, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), merkezi olmayan finans (DeFi), hisse senetlerinin tokenizasyonu ve Dogecoin (DOGE) hakkında konuştu

kraken

Yahoo Finance ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Kraken Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Powell, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), merkezi olmayan finans (DeFi), hisse senetlerinin tokenizasyonu ve Dogecoin (DOGE) hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken CEO’sunun Yahoo Finance’den Akiko Fujita ve Zack Guzman ile yaptığı görüşmede yaptığı yorumlardan birkaç önemli noktaya haberimizde yer veriyoruz.

Sermaye Piyasası

Powell, hisse senedi piyasalarında şeffaflığın olmamasının “kötü şeylerin” meydana gelmesini kolaylaştırdığını savunuyor:

“… İlk önce kripto para birimleriyle trade yapmaya başlayan insanlar, hisse senedi piyasalarının gerçekte nasıl çalıştığını öğrendiklerinde şok oluyorlar, bu süreçte pek çok aracı var. Aslında hisse senetlerine sahip değilsiniz, teknik olarak bir başkası ona sahip, onlar başka birinin gözetiminde ve onları anında istediğiniz yere taşıyamıyorsunuz…”

Konuyu daha fazla detaylandıran Powell, şunları dile getirdi:

“Bu çok farklı bir sistem ve artık bir kripto para sistemimiz olduğu için gerekli olmayan bir sistem olduğunu düşünüyorum. İnsanların hisselerini alabilecekleri, istedikleri yere taşıyabilecekleri, istedikleri yerde takas edebilecekleri ve doğrudan borsada işlem yapabilecekleri çıplak bir enstrüman sistemiyle çok daha iyi durumda olacağımızı düşünüyorum.”

Ethereum ve DeFi

Ethereum (ETH) ve DeFi hakkında da açıklamalarda bulunan Kraken CEO’su Jesse Powell, şu ifadeleri kullandı:

“… Ethereum size merkezi olmayan akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan borsalar, borç verme protokolleri dünyasına erişim sağlar. DeFi, insanlar bunu bilse de bilmese de, finans dünyasını gerçekten bitiriyor. Sanırım bundan 10 yıl sonra, hepimiz finansal hizmetlerimizin %90’ını bir blok zincir üzerinde yapıyor olacağız.”

Hisselerin Tokenizasyonu

Powell, hisselerin tokenizasyonu hizmetleriyle ilgili de açıklamalara bulundu:

“Bunun olmasına izin vermenin düzenleyicilere ve kanun koyuculara kalacağını düşünüyorum. Demek istediğim, teknik olarak bugün bunun olmasını engelleyen hiçbir şey yok. Muhtemelen Kraken, bir grup Apple hissesi satın alabilir, bunları tokenize edebilir ve insanların merkezi olmayan bir borsada bile satın almalarına ve ticaret yapmalarına izin verebilir. Yani gerçekten ihtiyacımız olan şey, düzenleyici ve yasama alanında bazı yenilikler.”

Bitcoin

Powell, Bitcoin konusunda henüz erken bir aşamada olduğumuzu ama daha fazla aktörün işin içine girmeye başladığını ifade ederek, şunları ekledi:

“Bence daha fazla aktör Bitcoin içine giriyor; PayPal devreye giriyor, CashApp giriyor. Bence bu perakende erişimi olan adamlar Bitcoin’i daha fazla tüketiciye ulaştıracak ve değerinin farkına varılacak. İnsanlar onu bir değer deposu olarak kullanmaya başlayacak, işlemsel para birimi olarak kullanmaya başlayacak.”

Dogecoin (DOGE)

Son zamanlarda daha da popüler hala gelen Dogecoin (DOGE) hakkında da düşüncelerini belirten Kraken CEO’su, şunları söyledi:

“Dogecoin uzun zamandır ortalıkta. Bir meme olarak başladı. Bu bir şaka olarak başladı, ancak çevrim içi Reddit topluluğu çok hoşlandı. Bitcoin ile aynı kategoride bir değer deposu olarak görmüyorum. Ama kesinlikle eğlenceli bir para. Sektöre girip denemeye başlamanın iyi bir yolu.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x