Yükleniyor...

Kraken CEO’su Önümüzdeki 10 Yıl İçerisinde Kripto Para Firmalarının Bankaların Yerini Almasını Bekliyor

Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para şirketlerinin geleneksel finans için gerçek bir tehdit oluşturduğunu söyledi

jesse powell

Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para şirketlerinin geleneksel finans için gerçek bir tehdit oluşturduğunu söyledi. Bazı eski işletmeler kripto para alanına girerken Powell, kenarda kalanların kaybedeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken CEO’su Powell, kripto paralara adapte olamayan firmaların önümüzdeki 10 yıl içerisinde kaybolacağını söyledi. Powell, şu ifadeleri kullandı:

“Cash App’in sahip olduğu muazzam hareketi gördük. PayPal örneği de var. Sanırım bundan daha fazlasını göreceksiniz ve buna ayak uyduramayan insanların günlerinin sayılı olduğunu düşünüyorum.”

Kripto Para Firmalarının Halka Arzı

İlk olarak Mart ayında planlanan gecikmiş bir Nasdaq listelemesinin ardından, Coinbase IPO 14 Nisan’da gerçekleşecek gibi görünüyor. Raporlar, firmanın değerlemesine göre büyük farklılıklar gösteriyor. Ancak bazı kaynaklar, şirketin halka arz öncesi fiyatının 100 milyar ABD dolarına kadar çıkabileceğini iddia ediyor. Bu, Coinbase’i 59 milyar dolarla Santander ve 44 milyar dolarla Barclays dahil olmak üzere birçok önemli bankacılık kurumundan daha değerli hale getirecek.

Kraken‘in de 2022’de halka açılma planları var. Powell, bunun ancak doğru fiyatta gerçekleşeceğini vurguladı. CEO şu anda firmanın değerlemesini 20 milyar dolar civarında gördüğü bildirildi. Powell, bu rakamlar hakkındaki görüşü sorulduğunda, bunların haklı olduğunu ima etti. Kraken’in sıfırdan inşa edildiğini dile getiren Powell, şunları söyledi:

“Gözaltından uzlaştırmaya, eşleştirmeye, takasa ve ödemelere kadar tüm desteyi oluşturduk. Yani, tüm yığını inşa etmek zorunda kaldık çünkü on yıl önce buna başladığımızda hiçbir şey yoktu.”

Powell, kripto para şirketlerinin geleceğin olduğunu ve tüm sistemi değiştirme şansı olduğunu da sözlerine ekledi. Powell, şu ifadeleri kullandı:

“Bu adamların çoğu son on yıldır kripto para teknolojisinde güncel olduklarından emin olmak için çalışmadı. Bu yüzden, önümüzdeki on yıl içinde bu eski işletmelerin yerlerine kripto para firmalarının geleceği konusunda çok gerçek bir risk olduğunu düşünüyorum.”

Bankalar Kripto Para Hizmetleri Sunuyor

Bu haftanın başlarında Goldman Sachs, müşterileri için kripto para yatırım hizmetlerinin “tam spektrumunu” sunacaklarını söyledi. Bankanın Küresel Dijital Varlıklar Başkanı Mary Rich, bunun, enflasyon riskinden korunma varlıkları talep eden koşullu sayıda müşteriden kaynaklandığını söyledi. Aynı zamanda, Powell’ın da bahsettiği gibi, bankaların güncelliğini korumak için çabalamaları ve kripto paraya girmeleri de muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x