Yükleniyor...

Kraken CEO’su: Ripple (XRP), Kripto Para Borsaları İçin Büyük Bir Risk Taşıyor

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken'ın CEO’su Jesse Powell, Ripple (XRP) işlemlerinin durdurulmasıyla ilgili eleştirilere değindi.

kraken ceosu ripple xrp kripto para borsalari icin buyuk bir risk tasiyor

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken’ın CEO’su Jesse Powell, Ripple (XRP) işlemlerinin durdurulmasıyla ilgili eleştirilere değindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Ripple (XRP) hakkında konuştu. Blokzinciri şirketi Ripple’ın Aralık ayı sonunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinin ardından token’ın borsalar için “büyük bir risk” oluşturduğunu iddia etti.

Powell ayrıca, yargıçların düzenleyici kurumlardan yana olma eğiliminde olduğunu iddia ediyor:

“SEC’nin davasının iyi niyetli olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu tespit edilirse SEC, borsaların bunu bilmesi gerektiğini söyleyecektir.”

Geçtiğimiz birkaç ayda, Coinbase ve Binance U.S. de dahil olmak üzere, neredeyse tüm büyük Amerika merkezli kripto para borsaları XRP işlemlerini durdurdu veya delist etti.

Değerlemesinin 20 milyar dolara yakın olduğu bildirilen Kraken, Ocak ayı ortasında XRP işlemlerini askıya almıştı. Yine de XRP, ABD dışındaki birçok büyük kripto para borsasında hala yer alıyor.

Son Sözü Mahkeme Söyleyecek

İngiltere merkezli varlık yöneticisi Tetragon, ön ihtiyati tedbir talebinin bu haftanın başlarında bir Delaware Chancery Court hakimi tarafından reddedilmesinin ardından, Ripple’daki hissesini geri alamadı.

Bununla birlikte SEC, XRP sahiplerinin dilekçesini reddederken, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemenin mahkemenin görevi olduğunu belirtti. Kurum ayrıca, borsaların rotayı tersine çevirme ihtimalinin de düşük olduğunu kaydetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x