Yükleniyor...

Kraken CEO’su Ucuz Bitcoin (BTC) Alma Konusunda Kararlı

4 Haziran Cuma günü, kripto borsası Kraken'in kurucu ortağı ve CEO'su Jesse Powell, Bitcoin (BTC) hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

jesse powell

4 Haziran Cuma günü, kripto borsası Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, Bitcoin (BTC) hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

Bu yorumlar, Kraken’in “kripto para sektörüne yeni girenler için yeni bir mobil uygulama” yayınlamasından bir gün sonra Emily Chang ile “Bloomberg Technology” konulu bir röportaj sırasında yapıldı. Kraken CEO’su ABD’de kripto paralara bakış açısının nasıl olduğu yönündeki soruya şu şekilde cevap verdi:

“Açıkçası, şu anda çok sıcak bir pazar ve Amerika Birleşik Devletleri çok büyük bir pazar. Sonunda pazara bir perakende ürün sunacağımız için gerçekten heyecanlıyız. Profesyonel uygulamamız bir süredir mevcuttu, ancak bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki paketi bizim için gerçekten tamamlıyor. İnsanların doğrudan banka hesaplarından satın almalarına ve doğrudan banka hesaplarına satış yapmalarına olanak tanıyor. Bu insanlar için büyük bir kolaylık.”

“Böbreklerimi Nasıl Satacağımı Araştırıyorum”

Chang ayrıca Powell’a Bitcoin için yıl sonu için yaptığı fiyat tahminini sordu. Powell, esprili bir dil kullanarak soruyu şöyle yanıtladı:

“Bunun arkasındayım. Biliyorsun, pek çok insan dipten satın alıyor. Şahsen, bu noktada böbreklerimi nasıl satacağımı araştırıyorum. Ama maalesef yasa dışı olduğu ortaya çıktı. Yine de biliyorsunuz insanlar bu seviyelerde Bitcoin satın almak için makarna diyetlerine girmeye dahi hazırlanıyor.”

Powell, kripto para sektörünün bir hız treni olduğunu ve bunun başa çıkabilenlerin kazanacağını da ifade etti. Chang daha sonra Powell’a insanların sahip oldukları her şeyi Bitcoin’e yatırmalarının akıllıca olup olmadığını sordu. Kraken CEO’su bu soruyu şöyle yanıtladı:

“Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Kiranızı Bitcoin’e yatırıp, kendinizle kumar oynamayın. Yani bu yatırımı gerçekten düşünebilmeniz ve beş ila on yıl bekletmeniz gerekiyor. İnsanlar kesinlikle kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla bahse girmemelidir. Uzun vadede kesinlikle harika bir yatırım benim açımdan. Ama kısa vadede riskli. Portföyümün yüzde yüzünü kesinlikle Bitcoin’e yatırmazdım ya da kira paramı Bitcoin’e yatırmazdım.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner