Yükleniyor...

Kraken CEO’sundan Tornado Cash Yaptırımlarına Eleştiri

Kraken CEO'su Jesse Powell, Tornado Cash yaptırımlarının anayasaya aykırı bulduğunu olduğunu dile getirdi.

Kraken CEO'su Tornado Cash Yaptırımlarını Eleştirdi

Kraken CEO‘su Jesse Powell, Tornado Cash yaptırımlarının anayasaya aykırı bulduğunu olduğunu dile getirdi. Ek olarak bu olayın Terra çöküşünün ardından bir refleks olarak geldiğini düşündüğünü vurguladı.

Powell, ABD hükümetinin kripto işlemlerini karıştırıcı hizmeti veren Tornado Cash yasağını “anayasaya aykırı” olarak değerlendirdi. Tornado Cash yaptırımı sadece ABD de değil takiben birçok şirket ve proje de uygulanmaya başladı.

ABD Hazine Bakanlığı, Tornado Cash ile 7 Milyar Doların Aklandığını Düşünüyor

ABD Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda suçluların Tornado Cash’i piyasaya sürüldüğü 2019’dan bu yana 7 milyar dolardan fazla değerdeki kripto parayı aklamak için kullandıklarını düşündüğünden dolayı önlem alındığını söyledi. Tornado Cash üzerinden geçen toplam fon miktarı 7 milyar dolar olsa da aklanıldığı düşünülen paranın bunun 1,5 milyar doları olduğu söyleniyor. Blockchain dedektifleri Elliptic‘e göre Tornado Cash üzerinden yapılan işlem hacmi 7 milyar doların yalnızca 1,5 milyar doları haksız kazanç.

Powell, Tornado Cash yasağını Terra ekosisteminin Mayıs ayındaki çöküşüne ani bir tepki olarak nitelendirdi ve Tornado’nun kaynak kodunun başlangıçta barındırıldığı Github’dan kaldırılmasının da oldukça gereksiz olduğunu söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner