Yükleniyor...

Kraken, Dolar ile Yapılan İşlemleri Kısa Bir Süre Askıya Aldı

Kraken, ortak çalıştığı bankanın Dolar talebini karşılayamaması sebebiyle, Dolar ile yapılan işlemleri kısa bir süre askıya aldı.

Kraken, ortak çalıştığı bankanın Dolar talebini karşılayamaması sebebiyle, Dolar ile yapılan işlemleri kısa bir süre askıya aldı.

Kraken Bitcoin exchange sitesi, BTClerin Dolar’a değil Euro’ya dönüştürülmesi için kullanıcılarına bazı teşvikler sunuyor. Bu teşvik sayesinde kullanıcılar, mevcut birikimlerini Euro’ya dönüştürdüklerinde 2%’lik bir bonus kazanıyorlar.

Yapılan açıklamaya göre, Kraken yaptığı bir çok işte Euro’yu kullanıyor ve yakın zamanda sitede kullanılan Dolar hacminin artmasının, Kraken’ın ortak çalıştığı bankaları zorlaması sebebiyle, yapılan işlemlerde Dolar kullanımını azaltmak istiyor.

Kraken’da Dolar ile işlem yapan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Amerika vatandaşı bile değil. Kraken CEO’su Jesse Powell, bu kullanıcılara Euro’ya geçmesini tavsiye ediyor çünkü: Euro’nun likiditesi daha fazla ve Euro ile yapılan işlemlerin ücretleri daha düşük.

Kraken bu problemi çözmek amacıyla yeni banka ortakları bulup, Dolar mevduatlarını artırmayı amaçlıyor. Powell: “Eğer hayal kırıklığı yaratacak bir servis sunacaksak, bunu yapmanın hiçbir anlamı olmaz. Eğer iyi bir servis sunmuyorsak, eğer daha iyisini yapamıyorsak, neden bu işi yapalım ki?” açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner