Yükleniyor...

Kraken Intelligence: Bitcoin Fiyatı 6 Bin Dolara Düşebilir

Kraken Intelligence, Bitcoin’in (BTC) oynaklığında önemli bir sıçramanın yaklaştığını iddia ediyor.

kraken bitcoin 6 bin dolara kadar gerileyebilir

Kraken Intelligence, Bitcoin’in (BTC) oynaklığında önemli bir sıçramanın yaklaştığını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir kripto para borsasının araştırma kolu olan Kraken Intelligence, Bitcoin fiyatının belirli bir zaman diliminden bahsetmeden 6 bin 200 dolara düşebileceği sonucuna vardı. Bununla birlikte, boğalar çok önemli bir direnç seviyesini kırmayı başarırsa, ters yönde önemli bir dalgalanma olabilir.

Çok Önemli Bir An

Bitcoin’in 10 bin 432 dolara ulaşan ani 1 Haziran rallisi, geçici bir dalgalanmaydı. BTC fiyatı ertesi gün %10 değer kaybetti ve tüm kazançları sildi. Tecrübeli trader John Bollinger, hamleyi potansiyel bir düşüş eğilimi hakkında uyarmak için “head fake” (aldatmak için yapılan taklit) olarak nitelendirdi.

Kraken Intelligence tarafından yayınlanan grafik, önde gelen kripto para biriminin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20 bin dolara kadar uzanan büyük bir flama deseninde sıkıştığını gösteriyor. BTC, 10 bin dolar seviyesinin üzerinde belirleyici bir kırılma ile üst trend çizgisinin üzerinde yükselemezse, flamaların 6 bin 200 dolarlık çok yıllı desteğine geri dönmesi muhtemel.

kraken bitcoin

Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde yukarı veya aşağı hareket etmesine bakılmaksızın, Kraken Intelligence yaz aylarının ilk ayının piyasa katılımcılarını eğlendirmesini bekliyor.

Tarihsel olarak, Haziran, Bitcoin fiyatı için üçüncü en değişken ay olma eğilimindedir. Ortalama getirisi yüzde 14 seviyesindedir. 2019 yılında, Bitcoin fiyatı ertesi gün 10 bin 315 dolara gerilemeden önce 26 Haziran’da 13 bin 890 dolara ulaşmıştı.

Bitcoin’in mevcut teknik kurulumunun önemi göz önüne alındığında, bu Haziran’ın çalkantılı olacağına inanmak için iyi bir neden olabilir.