Yükleniyor...

Kraken, İrlanda Merkez Bankası’ndan VASP Lisansı Aldı

Kraken, Avrupa'daki yan kuruluşu için İrlanda Merkez Bankası'ndan VASP lisansı aldı.

kraken

Kraken, Avrupa’daki yan kuruluşu için İrlanda Merkez Bankası’ndan VASP lisansı aldı.

VASP lisansı, Kraken’in diğer önlemlerin yanı sıra kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadelede İrlanda Merkez Bankası tarafından belirlenen gereksinimleri karşıladığını kabul eder. 

Jennings: Benimsenme İçin Düzenleme Şart

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken, VASP lisansının şimdi ve gelecekte Avrupa’da kripto kabulünü artırma taahhüdünün altını çizdiğini söyledi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Kraken Avrupa Operasyonları Başkanı Mark Jennings, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesi için net ve etkili düzenleme şarttır. Yenilikçi ürün ve hizmetleri pazara sunarken, mantıklı, ileriye dönük kripto varlık düzenlemesi kapsamında uyumlu bir şekilde faaliyet göstermek için Avrupalı düzenleyicilerle çalışmaya devam etmekte kararlıyız.” 

Konu ile ilgili yorumda bulunan bir başka isim ise Kraken’in küresel operasyonlarından sorumlu kıdemli genel müdürü Curtis Ting oldu. Ting, VASP lisansının New York’un dijital varlık şirketleri için sunduğu BitLicense’e nispeten daha az katı olduğunu söyledi. 

Bu, Kraken’in bir AB üye ülkesindeki ilk düzenleyici onayı değil. Şirket daha önce İtalya’da dijital varlık lisansı almıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x