Yükleniyor...

Kraken, Japonya’daki Faaliyetlerini Durduracak

Kripto borsası Kraken, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek Japonya'daki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

kraken

Kripto borsası Kraken, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek Japonya’daki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Kripto endüstrisi, son FTX olaylarının ardından yeni bir boyuta geçti. FTX’in arkasında bıraktığı enkaz, toparlanması güç sonuçlara neden oluyor. Kraken geçtiğimiz ay, zorlu piyasa koşullarının dijital varlıklara yönelik talebi sekteye uğratması nedeniyle işgücünü yüzde 30 oranında (yaklaşık 1.100) çalışan azaltacağını açıkladı. Borsa şimdi de faaliyetlerini azaltacağını duyurdu.

Kraken, Japonya’daki Faaliyetlerine Son Veriyor

ABD merkezli kripto borsası Kraken yaptığı açıklamada, ülkedeki mevcut piyasa koşulları ve küresel olarak zayıflayan kripto piyasası nedeniyle önümüzdeki ay Japonya’daki faaliyetlerini durduracağını söyledi.

Kraken, 31 Ocak itibariyle Finansal Hizmetler Ajansı‘ndan (JFSA) kaydını sildireceğini ve bu tarihe kadar müşterilerin fiat ve kripto varlıklarını geri çekmek zorunda kalacaklarını belirtti. Ayrıca, etkilenen tüm müşterilerin varlıklarını zamanında çekebilmelerini sağlamak için tamamen finanse edildiğini söyledi.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin bu yıl değerinin yüzde 60’ını kaybederken, Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğu ve Terra’nın çöküşüyle kripto piyasası 1,4 trilyon dolar küçüldü. Bu yüzden de Kraken gibi borsalar şirket stratejilerini değiştirdiler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x