Yükleniyor...

Kraken’in Yeni Raporuna Göre Bitcoin’in 20.000 Dolara Ulaşması Çok Olası

Kraken'in yeni raporu, Bitcoin'in 20.

Bitcoin

Kraken’in yeni raporu, Bitcoin’in 20.000 dolara yükselmesinin muhtemel göründüğünü belirtiyor.

Kraken, her ay geçen ayın piyasa durumunu ve en önemli duyuruları tartışan bir volatilite raporu yayınlar. En son raporun Ekim 2020’deki çıkarımları çoğunlukla Bitcoin’in fiyat hareketi ve S&P 500 ve diğer endekslerle korelasyondaki kırılma hakkındaydı. Bitcoin 33 ayın en yüksek seviyesine yükseldiğinde, 3 yıllık aşağı yönlü fiyat hareketinden daha yüksek bir seviyeye yükseldi ve bir makro düşüş trendinden çıktıktan sonra parabolik olma eğilimindeyken, önümüzdeki aylarda 20.000 dolara yükselme olasılığı görünüyor.

Oynaklık Azaldı

Kraken’ın raporundaki şaşırtıcı bir gerçek de oynaklığın azalmasıdır. Görünüşe göre Bitcoin’in 16.000 dolara çıkmasına rağmen, yıllık volatilite %20 düşüşle 19 ayın en düşük seviyesi olan %35.5’e geriledi. Bu dikkate değer ve mevcut boğa rallisinin 2017’de olduğundan çok daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin lehine bir diğer önemli faktör de borsa ile korelasyonların kaybı ve dolar ile ters korelasyon. Bazıları orada kalsa da, Bitcoin fiyatı 12.000 doları aştıktan sonra, S&P 500 ve diğer endeksler takip edemedi. Potansiyel bir aşı hakkındaki son haberlerden sonra bile, borsa Bitcoin’den çok daha zayıf kalıyor. ABD doları endeksi de artık Bitcoin’i etkilemiyor gibi görünüyor.

PayPal kısa süre önce ABD müşterilerinin platformu kripto para satın almak, satmak ve tutmak için kullanmaya başlayabileceğini duyurdu. Bitcoin 16.150 dolar seviyelerinden işlem görüyor ancak henüz duyuruya tepki vermedi.

Bitcoin Satın Alan Büyük Şirketler

2020 boyunca, birkaç multi-milyonluk şirket, büyük miktarlarda Bitcoin satın aldıklarını açıkladı. Grayscale, üç ayda bir 1 milyar dolar değerinde Bitcoin girişi olduğunu bildirdi. Square Inc ayrıca Ekim ayında 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Kısa bir süre sonra PayPal, kullanıcıların kripto para satın almalarını sağlamak için yeni hizmeti nihayet onayladı. Ek olarak, Londra Borsası’nda listelenen Mod, nakit rezervlerinin %10’u kadarını Bitcoin’e tahsis ettiğini açıkladı.

Kraken ayrıca, CME Vadeli İşlemlerin sona erme tarihleri ​​ve diğer politika ve düzenleyici olaylar gibi Bitcoin ve kripto para birimi piyasası için en dikkat çekici olayları içeren bir grafik sağladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x