Yükleniyor...

Kripto Analitik Firmasından Çarpıcı Rapor: Bu Üç Altcoin Bitcoin’i (BTC) Kısa Vadede Geçecek

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT) ve Maker'ın (MKR) kısa vadede Bitcoin'den (BTC) daha iyi bir performans göstereceğini belirtti.

bitcoin btc 2

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT) ve Maker’ın (MKR) kısa vadede Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir performans göstereceğini belirtti.

Altcoinler 3 Metrikle İncelendi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, her bir varlığın üç günlük ortalamalarına üç metrikte baktı. Birinci metrik Günlük Aktif Adresler (DAA); fiyat farklarını ve varlığın fiyat hareketini, günlük olarak bu belirli kripto paralarla etkileşime giren benzersiz kripto adreslerinin sayısıyla karşılaştırır. Metrik, DAA’nın önündeki fiyat hareketini aşağı yönlü bir sinyal olarak görüyor ya da tam tersi yukarı yönlü bir sinyal olarak algılıyor.

İkinci metrik olan Ağ Değeri – İşlemler Oranı (NVT), belirli bir ağda aktarılan değeri (işlem hacmi / token dolaşımı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. İşlem hacmi piyasa değerine göre düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de geçerlidir.

Üçüncü metrik olan Tüketilen Duygu Hacmi, Twitter’da piyasa katılımcılarının duygularını ölçer.

Santiment, her bir varlığı basitleştirilmiş bir derecelendirme sistemi kullanarak değerlendirmiştir: Verilen puanlar 0-10 arasındadır. 0 en fazla düşüş ve 10 en boğa’yı temsil etmektedir. 5, yana doğru konsolidasyonun bir tahminini ifade eder.

En Boğa Görünen Altcoin: Maker

Bitcoin, DAA yöntemine göre fiyat sapmasına karşı 3 puan, NVT’ye göre 2 ve tüketilen duyarlılık açısından 6.5 puan alarak 3,8 puan ortalamaya erişti. Bu ortalama BTC için “hafif düşüş” olarak gözüküyor.

Ethereum, DAA yöntemine göre fiyat sapmasına karşı 5, NVT’ye göre 5.5 puan ve tüketilen duyarlılık açısından 6 puan alarak ortalama 5.5 (nötr) puan aldı.

Basic Attention Token, DAA yöntemine göre fiyat sapmasına karşı 8.5 puan, NVT’ye göre 9.5 puan ve tüketilen duyarlılık açısından 6 puan alarak ortalama 8,0 (boğa) puan elde etti.

Maker, DAA yöntemine göre fiyat sapmasına karşı 9 puan, NVT’ye göre 10 puan ve tüketilen duyarlılık açısından 5.5 puan aldı ve ortalama 8,2 (boğa) puanı elde etti.

Santiment, bu puanların varlıkların hiçbirinin uzun vadeli görünümü hakkında bilgi vermediğini belirterek kısa vadeli görünüm hakkında olduğunu açıkladı.