Yükleniyor...

Kripto ATM’leri Mayıs’ta Artış Gösterdi

2023'ün ilk dört ayında düşüş gösteren kripto ATM ağına, sadece geçtiğimiz ay yaklaşık 1400 yeni ATM eklendi.

kripto ATM bitcoin

2023‘ün ilk dört ayında düşüş gösteren kripto ATM ağına, sadece geçtiğimiz ay yaklaşık 1400 yeni ATM eklendi.

Kripto para piyasasının yaşadığı sancılı dönem, küresel çapta benimsenmeyi ve kullanımı tetikledi. Özellikle kripto ATM’leri, ayı piyasasından dolayı düşüş yaşamaya ve azalmaya başlamıştı. Ancak mayıs ayında, kripto ATM ağına yaklaşık 1.400 yeni makinenin eklenmesi dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto ATM’leri mayıs ayında yaşadığı artış ile yeniden ilgi görmeye ve genişlemeye başladı. Bu keskin yükseliş, uzun süredir devam eden kripto ATM düşüşünü de tersine çevirmiş oldu.

Kripto ATM’leri Çoğalmaya Başladı

Coin ATM Radar”ın verilerine göre, küresel kripto ATM ağına 1.397 yeni makine eklendi. Veri platformu, 2023’ün ilk dört ayında yaklaşık 6 bin kripto ATM’sinin tarihe karıştığını belirtti. Böylesine bir düşüşün ardından geçtiğimiz ay, kripto ATM’leri genişlemeye ve yeniden hizmete geçmeye başladı.

kripto atm

FTX’in iflasıyla girilen 2023 yılında, düzenleyici çerçevenin kripto baskıları dikkat çeken bir boyuta gelmişti. Bu durum, küresel çapta kripto kullanımını ve benimsenmesini de tetikledi.

2023’ün başlarında, ABD ve Avrupa‘da kripto ATM’lerinin keskin bir şekilde azalmaya başladığı görüldü. Ancak Avustralya, Polonya ve İspanya kendi ülkelerinde bulunan kripto ATM’lerini artırdılar.

Kripto ATM’leri, kripto piyasasına fiyat bazlı etki etmese de kripto kullanıcılarının varlıklarını fiat para birimine dönüştürmelerine olanak tanıyor. Bu yıl Avustralya, 223 yeni kripto ATM’siyle dünyanın en büyük üçüncü kripto ATM merkezi oldu.

Tüm sancılı süreçlerin ardından mayıs ayında 1.397 yeni kripto ATM‘sinin ağa eklenmesi dikkat çekti. Güncel olarak 35.069 kripto ATM’si hizmet veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x