Yükleniyor...

Kripto Ayı Piyasasının Ortasında: Güçlenen Bir BNB

Popüler kripto para borsası Binance'ın desteklediği BNB, kripto ayı piyasasının sert ve sancılı süreçlerine karşı direnmeyi başarıyor.

Kripto Ayi Piyasasinin Ortasinda Guclenen Bir BNB

Popüler kripto para borsası Binance’ın desteklediği BNB, kripto ayı piyasasının sert ve sancılı süreçlerine karşı direnmeyi başarıyor.

Binance şirketinin DEX tarafı olan BNB Chain, 5.2 milyar dolarlık toplam kilitli varlık (TVL) oranıyla dikkat çekiyor. CEX olarak tabir edilen merkezi borsaların aksine, DEX tarafına doğru artan ilgi de öne çıktı. Özellikle kripto para borsası FTX’in çöküş yaşaması, en çok da Binance’ın işine yaradı. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tabir edilen Binance, hacmine ve TVL oranlarına yeni kullanıcıları dahil etti. Büyüyen ve genişleyen BNB Chain, şirketin yerel token’ını da güçlendiriyor. Sancılı geçen kripto ayı piyasasında, majör coinler arasında en dirençli duran BNB oldu. Popüler kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum’a göre daha az bir düşüş yaşadı.

BNB ve Changpeng Zhao

Binance şirketinin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın ve merkeziyetsiz ağın yerel token’ı olan BNB için önemli adımlar attı. 60 milyar dolar üzerinde varlığı bulunan Binance borsası, kripto endüstrisinin yarısından fazlasına hakimiyet sağlamış durumda. Borsa, işlem hacimleri ve kaldıraçlı işlemlerde milyarlarca dolarlık hareketleri barındırıyor. CZ, borsanın gücünü de arkasına alarak BNB için yoğun mesai harcıyor. Dünyanın bir numaralı kripto borsasının, piyasa değerine göre sıralamada bir numaralı kripto para birimine sahip olmak istemesi şaşırtmadı.

Borsanın CEO’su CZ, launchpad özelliğiyle kripto para birimine güçlü bir destek sağladı. Binance’da listelenecek coin’lerin başladığı launchpad, önden katılım için BNB stake etme şartı getirdi. Bu sayede milyonlarca adet BNB’nin, dolaşım arzından çıkarılması bekleniliyor.

Ayrıca BNB Chain’de milyarlarca dolarlık hacim, tamamen BNB ile gerçekleştiriliyor. Binance’ın yerel token’ı, ağ ücretleri, satın alma işlemleri, likidite ekleme, stake sistemleri gibi olaylarda kullanılıyor.

Tüm bunların sonucunda, güçlü kripto para birimi ayı piyasasında ayakta kalmayı başardı.

BNB Neden Yükseldi?

Popüler kripto para borsası Binance, Hooked Protocol (HOOK) token’ı için bir launchpad başlattığını duyurdu. Borsanın 29’uncu launchpad projesi olan HOOK, yalnızca BNB üzerinden katılım hakkı tanıdı. Haberin yayılmasıyla birlikte, BNB fiyatı yüzde 16lık bir yükselişe ulaştı.

BNB Neden Yukseldi

Popüler kripto para biriminin yaşadığı yükseliş, beraberinde yeni soru işaretlerini de getirdi. Kripto yatırımcıları, bu yükselişin sağlıklı olup olmadığını merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde, FTX’in çöküşüyle birlikte BNB’nin fiyatı yüzde 30‘dan fazla yükseliş yaşamıştı. Ancak anlık bir düşüş, tekrar fiyatı 260 dolar seviyelerine taşıdı.

BNB Grafik Analizi, Yükseliş Devam Edecek mi?

Binance’ın kripto para birimi BNB’nin, haber etkili yükselişi sürüyor. Günü yüzde 16‘lık bir yükseliş ile geçiren popüler kripto para birimi, satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir.

Bu baskının sonucunda ayakta kalabilirse, yükseliş trendine devam edebilir. Ancak fiyat hareketliliği, haber etkisinin geçmesinden sonra bir düşüş yaşatabilir. Launchpad haberinin etkisi, fiyat için önemli bir rol oynuyor.

BNB Grafik Analizi Yukselis Devam Edecek mi

HOOK için başlatılan launchpad’ın, BNB ile katılıma açılması tüm fiyat dengesini etkilemiş durumda. Launchpad için katılım sağlamak isteyen yatırımcılar ve launchpad’ın fiyat yükselişi getirebileceğini düşünen kısa vadeli trader’lar grafiği etkiledi.

Haber, beklenti ve launchpad üçlemesi BNB’nin fiyatını yüzde 16’lık bir yükselişe taşıdı. Bu durumda yükselişin devam etmesi, satış baskısının karşılanmasına bağlı olabilir. Ayrıca Bitcoin fiyatı da tüm kripto para birimlerini etkiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x