Yükleniyor...

Kripto Bankası, Hong Kong Ofisini Duyurdu

İsviçre merkezli kripto bankası SEBA Bank, Asya bölgesinin kripto benimsenmesinden yararlanmak için Hong Kong'ta ofis açtı.

Kripto Bankasi Hong Kong Ofisini Duyurdu

İsviçre merkezli kripto bankası SEBA Bank, Asya bölgesinin kripto benimsenmesinden yararlanmak için Hong Kong‘ta ofis açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel ölçekte kripto benimsenmesinin artış gösterdiği bu dönemlerde, kurumsal şirketlerin hamleleri de devam ediyor. Kripto ayı piyasasının yoğun geçmesine rağmen, yatırımcı ve şirket sayısında gözle görülür bir büyüme yaşandı. Özellikle Fintech şirketleri, piyasada oldukça güçlü bir ilerleme kaydetti. Son yaşanan FTX olayları, büyüme sürecinin yasalarla desteklenmesi gerektiğini de öne çıkardı. Bu kapsamda, birçok kripto şirketi lisans, ofis ve onay için yoğun mesai harcıyor. Bunlardan birisi olan kripto bankası SEBA Bank, Asya pazarında genişlemek için kolları sıvadı.

Kripto Bankası, Asya Bölgesinde Genişlemek İstiyor

İsviçre merkezli kripto bankası SEBA Bank, geçtiğimiz günlerde NFT saklama hizmetini başlatmıştı. Kripto endüstrisinde büyümeye ve genişlemeye odaklanan şirket, yeni hamlelerde bulunuyor. Bu hamlelerden birisi de yeni ofis ile geldi. Şirket, Asya bölgesine gözünü dikti.

Bankadan gelen açıklamada, Hong Kong ofisinin APAC büyüme planlarında bir merkez olacağı söylendi. Hong Kong, Singapur’un kripto endüstrisinde daha sıkı düzenlemelere gitmesinden faydalandı. Asya ülkesi, bu alanda kripto pazarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen SEBA da ofis açtığını duyurdu.

SEBA Bank CEO’su Franz Bergmueller, “Uluslararası bir finans merkezi olarak hatırı sayılır bir geçmişe ve kripto para birimlerine destekleyici bir düzenleyici yaklaşıma sahip olan Hong Kong, kripto para birimlerinde küresel bir lider konumunu sağlamlaştırıyor” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x