Anasayfa Haberler Kripto Bankası Seba, Mortgage Bankası ile İşbirliği Yaptı

Kripto Bankası Seba, Mortgage Bankası ile İşbirliği Yaptı

İsviçre merkezli kripto bankası Seba Crypto AG, İsviçre’deki mortgage bankası Hypothekarbank Lenzburg AG ile çekirdek bankacılık sistemi Finstar’ın raporlarını kullanmak üzere bir işbirliği yaptı. İşbirliği, Seba’nın merkeziyetsizlik yazılımının Finstar uygulanmasına ve ayrıca Seba’nın Finstar’ın geleneksel hizmetlerini kullanmasına izin verecek. Ek olarak Seba, Finstar’ı kripto para birimleri ve diğer Blockchain bazlı ürünler ile yapılan işlemleri işlemek ve depolamak için kullanabilecek.

Geleneksel Bankacılık ile Dijital Ekosistem Arasında Bir Köprü

Proje, 31 Ocak tarihli basın bültenindeki bilgilere göre, 2019 yılının 2. çeyreğinde tamamlanacak şekilde ayarlandı. Hypothekarbank’ın başvuru yönetimi ve veri merkezi operasyonlarını denetlemekten sorumlu olacağı bildiriliyor. Basın açıklamasına göre, Seba, Blockchain ve kriptoya özgü gelişmeleri bağımsız olarak ele alacak. Seba CEO’su Guido Bühler basın açıklamasında, düzenlenmiş bir kurum olarak geleneksel bankacılık ile dijital ekosistem arasında bir köprü kurmak istediklerini ve son işbirliğinin finansal dünyadaki yeni gerçeğin bir işareti olduğunu belirtti.

Eylül 2018’de Seba, kripto para birimi hizmetleri sağlayacak bir banka kurulmasına yardımcı olmak için 103 milyon dolarlık fon topladı. Seba, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 2019’un ilk yarısında İsviçre mali düzenleyicisi İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu’ndan bankacılık ve menkul kıymet lisansı almayı umuyor. Şirketin son basın bültenine göre, henüz lisans alınmış değil. Lisansın alınması sonrası bankanın yasal olarak kripto ticareti yapması, diğer bankalarla ve yatırımcılarla yatırım yapmasını sağlayacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Ethem Atmacahttps://www.coinkolik.com
Twitch yayıncısı PC oyuncusu, kripto para ve Blockchain sever edebiyat öğretmeni.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.242,490.32%