Yükleniyor...

Kripto Bankası Silvergate Operasyonlarını Sonlandırıyor

Ana şirket Silvergate Capital, kripto odaklı bankacılık hizmeti Silvergate'in operasyonlarını sonlandıracağını duyurdu.

silvergate kripto

Ana şirket Silvergate Capital, kripto odaklı bankacılık hizmeti Silvergate’in operasyonlarını sonlandıracağını duyurdu.

Kripto para piyasasında çalkantılı dönemler ve olumsuz haber akışları gelmeye devam ediyor. Piyasaların toparlanmaya çalıştığı bu dönemlerde, Silvergate tarafındaki karamsar havanın etkisi ağırlaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde finansal sıkışıklık yaşadığını belli eden kripto bankacılık kuruluşu Silvergate, kripto borsalarına sunduğu SEN hizmetini sonlandırmıştı.

Yaşanan sancılı süreçlerin ardından, Silvergate’in ana şirketi olan Silvergate Capital’den yeni bir duyuru geldi. Ana şirket, finansal sıkıntıları gerekçe göstererek kripto bankacılık hizmeti Silvergate’in operasyonlarını durdurduğunu aktardı.

Bir Devrin Sonu: Silvergate Kapatılıyor

Çatı şirket Silvergate Capital, zorlu süreçler geçiren kripto bankacılık hizmeti Silvergate’in operasyonlarını sonlandırdığını ve banka hizmetlerini tasfiye ettiğini duyurdu.

Çatı şirket Capital’in aldığı bu karar sonrasında, Silvergate’in hisse senedi yaklaşık yüzde 36’dan fazla bir düşüş yaşadı. Bu haberin etkisi, kripto para piyasasında da karamsar bir ortam yarattı.

Şirketten gelen açıklamalarda, Silvergate’in son sektörel ve düzenleyici gelişmeler ışığında, banka faaliyetlerini düzenli bir şekilde sona erdireceği yer aldı. Şirket, operasyon sürecini durdurmanın ve banka hizmetini tasfiye etmenin ileriye dönük en iyi yol olduğuna inanıyor. Ayrıca, paylaşılan tasfiye planına göre, tüm mevduatlar müşterilere tamamen geri ödenecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner