Yükleniyor...

Kripto Borsaları Yaklaşan Bitcoin Yarılanma Etkinliği Hakkında Ne Düşünüyor?

Her 4 yılda bir tekrarlayan Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliğinin önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kripto borsalari bitcoin yarilanma etkinligi hakkinda ne dusunuyor

Her 4 yılda bir tekrarlayan Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliğinin önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bazı kripto borsaları Bitcoin yarılanma etkinliği hakkında açıklama yaptı ve ortak görüş yarılanma sonrası yeni kullanıcıların piyasaya geleceği yönünde.

Kraken’in üst düzey yöneticilerinden Dave Ripley yaptığı açıklamada, Bitcoin’in tarihine baktığımızda her yarılanmadan yaklaşık 1.5 yıl sonra fiyat artışları gördük ve bununla birlikte kullanıcı sayısında da artışlar yaşandı dedi.

Bitcoin yarılanması ile birlikte blok başı ödül olarak verilen 12.5 BTC yarıya düşerek 6.25 BTC olarak madencilere verilecek. Yaklaşık her 4 yılda bir gerçekleşen bu olay sayesinde Bitcoin arzı 21 milyon ile sınırlı olacak.

Paxful Kurucu Ortağı ve CEO’su Ray Youssef’de Ripley’in görüşlerini yineledi ve son iki yarılanma sonrası olduğu gibi bu sefer de talepte ve fiyatta benzersiz dalgalanmalar yaşanacaktır diye belirtti. The Block Research tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin, Kasım 2012 yarılanma sonra %8000, Temmuz 2016 yarılanma sonrası ise %600 artış gösterdi.

bitcoin-yarilanma-sonrasi-artislar

Diğer bir yandan OKEx’in finansal piyasalarda direktörü Lennix Lai ise bu konu üzerine yaptığı açıklamada, Bitcoin yarılanmasını nicel sıkıştırma olarak adlandırabiliriz dedi. Madenciler arasında yoğunluğun artması ile birlikte, piyasaya en verimli şekilde çalışan madenciler hakim olacak ve madencilere yönelik finansal ürünlerde talep patlaması yaşanacaktır diye ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x