Yükleniyor...

Kripto Borsası Coinbase, İşleri Yoluna Koymaya Çalışıyor!

Kripto para borsası Coinbase, yılın ikinci çeyreğine kadar tamamlamayı planladığı yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracak.

Kripto Borsasi Coinbase Isleri Yoluna Koymaya Calisiyor

Kripto para borsası Coinbase, yılın ikinci çeyreğine kadar tamamlamayı planladığı yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracak.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası FTX‘in yaşadığı çöküş, kripto şirketlerini diken üstünde hareket etmeye yöneltti. Özellikle kripto para borsaları, FTX benzeri bir çöküş yaşamamak için maddi durumlarını gözden geçirmeye başladı. Bu borsalardan birisi olan Coinbase, işten çıkarma ve yeniden yapılanma hamleleriyle gündemde yer buldu. Son olarak kripto para borsası, yıl ortasına kadar tamamlamak istediği yapılanma sürecinde 950 kişiyi işten çıkarmak istiyor.

Coinbase, Personelini Yüzde 20 Oranında Azaltacak

Popüler kripto para borsası Coinbase, boğa piyasasının yarattığı agresif büyümenin etkileriyle mücadele ediyor. Zorlu geçen piyasa koşulları karşısında Coinbase, masraflı bir yeniden yapılanma sürecine girişti. Şirketin bu yeniden yapılanma planlarının 149 milyon dolar ila 163 milyon dolar arasında olması bekleniliyor.

4.700 kişiyi çalıştıran borsa, yüzde 20’ye tekabül eden 950 kişiyi işten çıkaracak. Bu çıkarmalar, planlanan yapılanma bütçesinde de yer aldı. İşten çıkarma giderlerinin 58 ila 68 milyon dolar civarında olması bekleniliyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, çok hızlı büyüdüklerini itiraf etmişti. Piyasa koşullarının değişmesi, popüler borsanın bu hamleleri almasında etmen oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x