Yükleniyor...

Kripto Cüzdanı BitKeep’e, Hack Şoku!

Web3 kripto cüzdanı BitKeep'in kullanıcıları, yaklaşık 8 milyon dolarlık müşteri fonlarının çalınmasına yol açan bir hack saldırısına uğradı.

Kripto Cuzdani Kullanicilari Hack Saldirisina Ugradi

Web3 kripto cüzdanı BitKeep‘in kullanıcıları, yaklaşık 8 milyon dolarlık müşteri fonlarının çalınmasına yol açan bir hack saldırısına uğradı.

Kripto endüstrisinde hack saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Şimdiye kadar, milyarlarca dolarlık hack olaylarında milyonlarca yatırımcı mağduriyet yaşadı. Web3, DeFi ve NFT tarafı yoğun hack olaylarına maruz kaldı. Akıllı sözleşmeler ve kod yapısında yer alan açıklardan yararlanan hacker’lar, düzenli aralıklarla saldırı gerçekleştiriyor. Son olarak, Web3 kripto cüzdanı BitKeep de mağduriyetler meydana geldi. Birçok BitKeep kullanıcısı, hack saldırıları nedeniyle yaklaşık 8 milyon dolar kaybetti.

Kripto Cüzdanı BitKeep, Kullanıcı Fonlarının Hack Saldırısına Uğramasına Değindi

Singapur merkezli Web3 kripto cüzdanı BitKeep, kullanıcılarının uğradığı 8 milyon dolarlık hack saldırısına değindi. Platform, bazı kullanıcılarının BitKeep‘in hack’lenmiş APK sürümünü indirdiklerini açıkladı. Bu APK sürümü, kullanıcıların cüzdan bilgilerini ele geçirdi ve 8 milyon dolarlık varlığı ele geçirdi.

Blockchain güvenlik araştırmacısı PeckShield, Twitter üzerinden hack saldırısına yönelik bilgileri paylaştı. Güvenlik kuruluşunun araştırmasıan göre, hacker’lar dört parça kripto para birimi çaldı. Bunlar, 4.373 adet BNB, 5.4 milyon dolarlık USDT, 196 bin dolarlık DAI ve 1.233 adet ETH oldu.

Araştırma, hack saldırısının arkasındaki kişinin varlıkları BNB Chain‘e taşıdığını öne çıkardı. BitKeep tarafından yapılan duyuruda, BNB Chain konusunda Binance‘e çağrıda bulunulduğu ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner