Yükleniyor...

Kripto Derecelendirme Konseyi Üç Yeni Kripto Parayı Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırdı

Kripto Derecelendirme Konseyi (CRC), IOTA, Brave'nin Basic Attention Token’i (BAT) ve USDC stablecoin’i menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını değerlendirdi.

Kripto Derecelendirme Konseyi Üç Yeni Kripto Parayı Menkul Kıymet Olarak

Kripto Derecelendirme Konseyi (CRC), IOTA, Brave’nin Basic Attention Token’i (BAT) ve USDC stablecoin’i menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını değerlendirdi.

Kripto Derecelendirme Konseyi

Coinbase, Kraken ve diğer borsalar tarafından desteklenen CRC, Eylül 2019’da ABD’de kuruldu. CRC, kripto para yatırımcılarının herhangi bir mağduriyet ile karşılaşmaması için SEC’ten önce, kripto para varlıkların menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağının bir analizini yapmaktadır. CRC ayrıca, kripto para birimi endüstrisinde düzenlemenin netliğini teşvik etmektedir.

CRC son yayınladığı analizinde, Maker ve Polymath için notunu güncellemenin yanı sıra IOTA, USDC ve BAT için risk puanları yayınladı. Derecelendirme puanları 1 ila 5 arasındadır, puan ne kadar düşükse bir varlık, menkul kıymet ile o kadar ilişkilidir.

BAT ve IOTA’nın Menkul Kıymet Olma Riski Çok Fazla

BAT, 2.00 olarak derecelendirildi, konsey kripto parayı tamamen açık kaynaklı olarak vurguladı ve Brave Tarayıcı’nın geliştirilmesini ve kullanımını destekledi. Popüler altcoin IOTA’da bir menkul kıymet görülme olasılığının yüksek olduğunu belirten 2.00 puan aldı.

Coinbase ve Circle tarafından desteklenen bir stablecoin olan USDCoin, konsey tarafından DAI ve diğer stablecoin olan kripto paralarla tutarlı olarak 1.00 olarak derecelendirildi.

CRC’nin tespitlerinin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyicilerin görüşleri üzerinde resmi bir etkisi olmamakla birlikte, yatırımcılara kripto varlıkların durumu hakkında bir fikir vermektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x