Yükleniyor...
Sponsored

Kripto Dolandırıcıları, Sahte Apple Yayını ile Sahnede

Anonim bir YouTube kullanıcısı, kripto dolandırıcılığı yapmak için sahte Apple yayını düzenledi.

Kripto Dolandiricilari Sahte Apple Yayini ile Sahnede

Anonim bir YouTube kullanıcısı, kripto dolandırıcılığı yapmak için sahte Apple yayını düzenledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya, dolandırıcıların önemli kozlarından birisi. Doğru bilgiye ulaşmak kadar, yanlış bilgiye ulaşmak oldukça kolay. Bu da beraberinde suistimal edilebilir durumları getiriyor. Kripto ve diğer dolandırıcıların her mecrada olduğunu unutmamak gerekiyor. Kripto dolandırıcılık hamlelerinden biri de YouTube’da yaşandı.

Kripto Dolandırıcıları, Sahte Apple Yayını Açtı

youtube

Kripto para dolandırıcılarının, dün akşam gerçekleştirilen Apple etkinliği ile aynı saatte sahte bir YouTube canlı yayını yaparak para kazanmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Dolandırıcılar, canlı yayında Apple CEO’su Tim Cook’un 2018’de CNN’e verdiği bir röportajı kullandı. Videonun alt ve üst metinlerinde, çok sayıda kullanıcıya ulaşılabilmesi amacıyla Apple ile ilgili birçok anahtar kelimeye yer verildi.

Dikkatsiz kullanıcıları aldatan ve hedefe alan YouTube yayınında Apple Crypto Event 2022, Apple LIVE, Ethereum ve Bitcoin logolarına tıklayanları, Apple ile ilgisi olmayan bir sayfaya yönlendiriliyor. Özellikle Apple etkinliğinin saati tercih edilen dolandırıcılığın ilk adımları YouTube üzerinden gerçekleştiriliyor ve sonraki süreçte kullanıcılar kandırılmaya devam ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x