Yükleniyor...

Kripto Emre ile Röportaj Yapan Charlie Lee’den, Çarpıcı Piyasa Değerlendirmeleri

Yerli kripto para topluluğunun sevilen isimlerinden Kripto Emre, YouTube kanalında özgün içerikler paylaşmaya devam ediyor.

charlie lee and kripto emre

Yerli kripto para topluluğunun sevilen isimlerinden Kripto Emre, YouTube kanalında özgün içerikler paylaşmaya devam ediyor. Son YouTube videosunda Litecoin kurucusu Charlie Lee’yi ağırlayan analist, topluluğa yeni bir soluk getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Videonun başında Lee’ye Litecoin’i nasıl yarattığını soran Kripto Emre, sonrasında ise Litecoin’in Bitcoin’in çatalı olup olmadığını sordu. Lee soruyu şöyle cevaplandırdı:

“Aslında cold yani soğuk çatal olarak nitelendirilebilir. Yani Litecoin kodu, Bitcoin koduna çok benzer. Sadece birkaç değişiklik yapılmış hali diyebiliriz. Ancak bir ağ çatalı değil, Litecoin ağının kendi Genesis (başlangıç) bloğu var, Ekim 2011 tarihinde başladı ve o tarihten bu yana; Bitcoin ile ortak bir blok veya işlem geçmişi yok. Kısacası Litecoin tıpkı Bitcoin Cash ve BSV gibi, ağ çatalı değil kod çatalıdır.”

Litecoin İkinci Koin Değil

Litecoin ile ilgili değerlendirme sorusuna ise Litecoin kurucusu, oldukça açık yüreklilikle cevap verdi:

“Hemen başarılı olmadı, yarışa dahil olması zaman aldı.”

Kripto Emre de; “Senin bahsettiğin gibi, ben de Litecoin’in 2017 yılının sonlarında yükselişe geçtiğini düşünüyorum.” dedi.

Devamında Litecoin’in güvenliğinin, Bitcoin Cash ve BSV’den daha iyi olduğunu belirten Lee; Litecoin’e saldırının neredeyse imkansız olduğunu belirtirken, aynı şeyi diğer iki altcoin için söyleyemeyeceğini belirtti. Ayrıca Lee şunu da belirtti:

“Farklı bir Proof of Work (PoW) sistemi seçmemin sebeplerinden birisi de, Bitcoin madencileri ile yarışmamaktı.”

Lee kripto para piyasası hakkında ise genel olarak şunları belirtti:

“Bitcoin’in bir döngüsü var, her 3-4 yılda bir pik yapıyor ve sonrasında düşerek birkaç yılı ayı piyasasında geçiriyor. 2018 yılından beri ayı piyasasındayız, 2 yıl kadar oldu. Bu yılın sonu ya da önümüzdeki yıl yükselmeye başlayıp, tekrar yeni pik noktasına doğru gidebilir ve Bitcoin yarılanmaları da buna yardımcı oluyor diye düşünüyorum.”

Litecoin kurucusu aynı zamanda Grayscale’in Bitcoin yatırımlarına da atıfta bulunarak, gelişmenin önemini vurguladı:

“Bu gerçekten çılgınca ve demek oluyor ki; arzdan çok talep var. Bu da er geç fiyatı etkileyecektir.”

Uzun Vadede Boğa 

Birkaç yıllık kısa vadede Bitcoin ve Litecoin gibi kripto paraların %80-90 oranında düşmesini beklediğini belirten Lee, söz konusu uzun vade olduğunda ise sorun yaşanmayacağını ve boğa piyasasına girileceğini belirtti.

Habere konu olan videoyu, aşağıdan altyazı seçeneğiyle izleyebilirsiniz. İyi seyirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x