Yükleniyor...

Kripto Emre: “Sert Düşüşlere Gebe Kalınabilir”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), birçok kripto para analistine göre çok fazla değişkene gebe

kripto emre bitcoin btc analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), birçok kripto para analistine göre çok fazla değişkene gebe. Halihazırda yatırımcılar ve analistler kripto para piyasasının bir sonraki adımında neler yaşayacağı konusunda emin değil. Kimi analistler BTC’de konsolide beklerken, kimisi ciddi bir yükseliş, kimisi de ciddi bir düşüşten bahsediyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 9 bin 363 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yerli kripto para analisti ve trader Kripto Emre, Bitcoin’in sert düşüşlere gebe kalabileceğini dile getiriyor. Analist, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin Spotta çok cansız, ama future piyasalarında hacim her geçen gün artıyor. Çok hoş bir durum değil. Sert düşüşlere gebe kalınabilir.”

Geri Çekilmeler Yaşanabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen haftadan bu yana nispeten değişmedi. 15 Haziran’da 9 bin dolar bandına kadar gerileyen lider kripto para birimi sonrasında toparlanarak 9 bin 500 seviyelerine çıktı.

Bitcoin şimdi 9 bin 300 dolar seviyesinde yer alıyor. Analistlere göre BTC şu anda 9 bin 330 direncinden fiyatlanıyor. Olası bir satış baskısında kripto para biriminin 9 bin 220 desteğine kadar çekilme ihtimalinin olduğu dile getiriliyor.

Bitcoin (BTC), Bollinger Bantlarının temel ve destek hatları arasında ticaret yapıyor. Analist Denys Serhiichuk’a göre ise boğa senaryosu, lider kripto para biriminin 9 bin dolar altına sabitlenmemesi nedeniyle devam ediyor.