Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kripto Emre: "Sert Düşüşlere Gebe Kalınabilir"

Kripto Emre: “Sert Düşüşlere Gebe Kalınabilir”

ABONE OL:google-news
StormGain

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), birçok kripto para analistine göre çok fazla değişkene gebe. Halihazırda yatırımcılar ve analistler kripto para piyasasının bir sonraki adımında neler yaşayacağı konusunda emin değil. Kimi analistler BTC’de konsolide beklerken, kimisi ciddi bir yükseliş, kimisi de ciddi bir düşüşten bahsediyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 9 bin 363 dolardan işlem görüyor.

Yerli kripto para analisti ve trader Kripto Emre, Bitcoin’in sert düşüşlere gebe kalabileceğini dile getiriyor. Analist, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin Spotta çok cansız, ama future piyasalarında hacim her geçen gün artıyor. Çok hoş bir durum değil. Sert düşüşlere gebe kalınabilir.”

Geri Çekilmeler Yaşanabilir

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen haftadan bu yana nispeten değişmedi. 15 Haziran’da 9 bin dolar bandına kadar gerileyen lider kripto para birimi sonrasında toparlanarak 9 bin 500 seviyelerine çıktı.

Bitcoin 7 Günlük Grafik
Bitcoin 7 Günlük Grafik Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin şimdi 9 bin 300 dolar seviyesinde yer alıyor. Analistlere göre BTC şu anda 9 bin 330 direncinden fiyatlanıyor. Olası bir satış baskısında kripto para biriminin 9 bin 220 desteğine kadar çekilme ihtimalinin olduğu dile getiriliyor.

Bitcoin (BTC), Bollinger Bantlarının temel ve destek hatları arasında ticaret yapıyor. Analist Denys Serhiichuk’a göre ise boğa senaryosu, lider kripto para biriminin 9 bin dolar altına sabitlenmemesi nedeniyle devam ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.
Market

Öne Çıkan Başlıklar