Yükleniyor...

Kripto Endüstrisi Türkiye’nin Acısını Paylaşıyor

Kripto endüstrisinden birçok kurumsal isim, Türkiye'de meydana gelen büyük deprem için desteklerini iletti.

turkiye

Kripto endüstrisinden birçok kurumsal isim, Türkiye’de meydana gelen büyük deprem için desteklerini iletti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 büyüklüğündeki deprem, civar illerden de hemen hemen aynı şiddette hissedildi. Kahramanmaraş merkezli deprem, Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Kilis tarafında da gerçekleşti. Türkiye’nin bu acılı gününde, dünya genelinden destekler de gelmeye başladı. Kripto endüstrisinden birçok isim, Türkiye’de gerçekleşen deprem için destek mesajı verdi.

Kripto Endüstrisinden Türkiye’ye Destek

Türkiye’de gerçekleşen depremlerin ardından, kripto endüstrisinden birçok isim destek mesajı verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter üzerinden Türkiye’ye yönelik paylaşımda bulundu. CZ, nasıl yardım edebileceklerini araştırdıklarını dile getirdi.

Diğer taraftan kripto borsası Bitfinex’ten de destek mesajı geldi. Kripto borsası, Türkiye’nin acısını paylaştığını ve bir destek paketi oluşturmayı planladıklarını dile getirdi.

Bir diğer kripto borsası Gateio, Türkiye’nin yaşadığı acılı günü unutmadı. Twitter üzerinden paylaşım yapan borsa, deprem bölgesindeki insanlara yardımcı olmak amacıyla bir destek paketi oluşturduğunu söyledi.

Ek olarak Gateio, Türkiye’deki depreme yönelik bir NFT serisi başlattığını duyurdu. Tüm gelirlerin direkt Felaket Kurtarmaya gideceği belirtildi.

https://twitter.com/gate_io/status/1623357138495057922?s=20&t=WebvxO_w9fxr9yq8hT11wg

Ayrıca, Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi olan Elon Musk da Türkiye’ye destek verebileceğini belirtti. Musk, Türkiye’ye Starlink gönderimi sağlayabileceğini aktardı. Ancak Türkiye, Türksat’ın yeterli olduğunu belirterek bu teklife teşekkür etti.

Bir başka destek mesajı da El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den geldi. Bukele, Türkçe yaptığı bir Twitter paylaşımında, Türk halkının güvenliği için dua ettiğini dile getirdi. Ayrıca Bukele, gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarının da mesajını verdi.

Türkiye için gelen desteklerden biri de Bitget borsasından oldu. Bitget, sosyal medya platformu Twitter’da paylaştığı gönderiyle depremde etkilenen vatandaşlara destek olacağını belirtti. Lojistik yardımdıya bulunmaya hazır olduklarını belirten Bitget, yerel ekiplerinin çalışmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Chiliz (CHZ) ve Socios’un CEO’su Alexandre Dreyfus, Türkiye’nin acı gününe yönelik destek mesajı verdi. Dreyfus, Socios Türkiye ekibi olarak, AFAD ile koordineli bir şekilde deprem bölgelerine yardım edeceğini dile getirdi. CEO’nun yardıları arasında, battaniye ve ısıtıcı yüklü araçlar da bulunuyor.

Popüler kripto para borsalarından birisi olan KuCoin, Türkiye’de gerçekleşen depremi es geçmedi. KuCoin, destek paylaşımında bulunarak, Türkiye biriminin aktif olarak yardımlarda bulunacağını öne sürdü.

Türkiye’de gerçekleşen depremlerin ardından bir destek paylaşımı da Tron kurucusu Justin Sun’dan geldi. Sun, Huobi ile ortaklaşa hareket edeceklerini ve deprem mağdurlarına yardım eli uzatacaklarını bildirdi. Huobi ve Tron, Türkiye’deki deprem bölgesine yardım göndermek amacıyla 2 milyon liralık yardım fonu oluşturuyor.

Dijital varlıklar üzerindeki çalışmalarıyla bilinen Murat Pak, Ahbap Derneği’ne yaklaşık 3.1 milyon liralık 100 Ethereum bağışladığını dile getirdi. Ayrıca Pak, deprem bölgelerine yardım gönderebilmek amacıyla NFT tabanlı bir destek kampanyası başlatacaklarını da sözlerine ekledi.

Ek olarak Murat PAK, bir NFT platformu oluşturduğunu ve ilk drop olan Cause 1 serisinin satışa sunulduğunu Tweetledi. Pak, şimdiye kadar platformda toplanan tüm paranın Ahbap’a bağışlanacağını yazdı.

Türkiye’nin öncü kripto borsalarından Paribu, yardım konusu için kripto para ile bağış organizasyonu hakkında açıklamalarda bulundu, “kripto para bağışı toplamak üzere ilgili resmî kurumlarla görüşmelerimizi tamamladık ve Afet Platformu üyeleri için kripto para hesaplarını tanımlamaya başladık.

Ayrıca Paribu, kripto bağış kampanyası başlatmasının yanı sıra güçlü bir destekte bulundu. Paribu, kendi adına 500 bin dolarlık bir bağış yaparken, TOG adına da 100 bin dolar bağışladı. Böylelikle Paribu’nun deprem bölgesine toplam bağışı, 600 bin dolar (12 milyon TL) oldu.

Bir başka destek sağlayan Türkiye merkezli kripto borsası da BtcTurk oldu. BtcTurk, AFAD ve Kızılay gibi kuruluşların kripto bağışlarını alabilmeleri için altyapı sağlama görevini üstlendi. Kuruluşlara kripto bağış cüzdanı oluşturan BtcTurk, gelen bağışların otomatik Türk lirasına çevrileceğini dile getirdi.

Ayrıca BtcTurk, deprem bölgesine yardım etmek ve ihtiyaçların giderilmesi amacıyla şirket adına bir destekte bulundu. Mail yoluyla tarafımıza yanıt veren şirket, deprem bölgesine 6 milyon TL’ye varan bir bağış yaptığını açıkladı.

BtcTurk bağış yapmış olmasının yanı sıra bir kripto para cüzdanı da oluşturarak Bitcoin, Ethereum ve Tether ile AFAD, AKUT, Kızılay, Hayata Destek, Nef Vakfı, Tider ve TOG’a bağış yapılabileceğini Tweet’ledi. Şirket bu bağışların hepsini otomatik olarak Türk Lira’sına çevirecek ve işlemlerden komisyon ücreti almayacak.

The Sandbox, Beyoğlu Belediyesi ile ortaklaşa Hatay’a yardım tırı yollandığını açıkladı. The Sandbox Türkiye resmi Twitter hesabından yaptığı bir duyuruda Gıda, battaniye ve ısıtıcı yardımında bulunulacağını açıkladı.

FTX TR, deprem bölgesinde depolarında kalan hoodie, tişört ve bölgede ihtiyaç olabilecek giysileri koliler halinde ulaştırılacağını belirten bir Tweet attı.

Solana resmi hesabı Paribu’nun oluşturduğu kripto yardım cüzdanları Tweetini alıntılayarak şimdi yardım zamanı dedi. Proje resmi hesabından ülkemizde yaşanan afete desteklerini iletti.

Popüler kripto para borsalarından biri olan OKX, ekibi depremde zarar gören vatandaşlar için destek planlarına başladıklarını belirtti. Ahbap derneğine için de yardım desteklerinde bulunduklarını ifade etti.

OKX, 1 milyon TL bağışlamasının ardından Türkiye’deki müşteri, ortak ve kişilerle beraber çalışılarak deprem bölgesine gereken yardımı yapmak adına çalıştıklarını belirtti.

OKX, yaptığı açıklamayla yaşanılan bu felakete destek amaçlı kampanya başlattığını belirtti. Global anlamda toplanacak bu desteğin AHBAP ve AFAD’a bağışlanacğını da ifadelerine ekledi. Toplanacak destek tutarının günlük olarak USDT’ye, oradan da TRY’ye çevirleceğini belirtti.

Kripto kuruluşu BlueZilla’dan da destek geldi. BlueZilla, deprem bölgesine yardım göndermek amacıyla Ahbap cüzdanına 100 bin dolar bağış yaptığını belirtti.

Kripto borsası WhiteBIT, Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından başlatılan destek kampanyasına el uzattı. WhiteBIT, Ahbap Derneği’ne ait kripto bağış cüzdanına 55 bin dolarlık bir bağış yaptı.

Socios CEO’su Alexandre Drefyus ülkemizde yıkıcı etkileri olan deprem hakkında Tweet atarak bölge halkına bağış yaptığını ve bölgede ailesini kaybeden öğrenciler için eğitim bursu vereceğini açıkladı.

Polkadot da turkiyereliefdao[.]org üzerinden depremzedelere yardım kampanyası başlattığını duyurdu.

Uniswap kurucusu Hayden, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada deprem yardımları için açılan cüzdana bağışta bulunduğunu açıkladı.

Refik Anadol, Deprem Bölgesine Yardım Amacıyla Kripto Bağışı Topluyor

Yapay zekaya yönelik çalışmalarıyla bilinen Refik Anadol, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremlerin ardından yardım toplamak amacıyla kripto cüzdanı oluşturdu. Anadol, Ethereum tabanlı cüzdan aracılığıyla deprem bölgesine hızlı bir şekilde yardım ulaştırmayı amaçlıyor.

Anadol’un bu hamlesi, kripto paralarla deprem yardımı yapabilmek açısından da önem teşkil ediyor. Anadol, şimdiye kadar gelen destekler ile 1.3 milyon liralık kripto bağışı topladı. Bu bağışlar, Ahbap Derneği aracılığıyla bölgeye ulaştırılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x