Yükleniyor...

Kripto Endüstrisinde 2023, Gümbür Gümbür Geliyor!

Son birkaç haftayı sakin geçiren kripto endüstrisi, yeni yılın başlarında hareketli bir döneme giriyor.

Kripto Endustrisinde 2023 Gumbur Gumbur Geliyor

Son birkaç haftayı sakin geçiren kripto endüstrisi, yeni yılın başlarında hareketli bir döneme giriyor.

Kripto para birimlerinin düşüş yönlü hareketliliği, son birkaç haftadır oldukça yavaşladı. Kripto endüstrisi, özellikle Aralık ayının son haftasını oldukça sakin geçirdi. Ancak yeni yıla girerken, Ocak ayı kripto endüstrisini hareketlendirecek olaylara tanıklık edecek. Birçok kripto analisti, uzun süre kripto boğasının gelmeyeceğini düşünüyor. Diğer taraftan küresel olaylar, oldukça sıkı geçecek bir yıla işaret ediyor. Özellikle bu ay için beklenen, SBF‘nin mahkemesi ve ABD enflasyon verileri önem taşıyor.

Kripto Endüstrisinde Yeni Yılın En Önemli Olayları

Kripto endüstrisi, yeni yıla bomba gibi bir başlangıç yapıyor. Ekonomik veriler, kripto piyasasının kötü aktörünün mahkemesi ve kripto odaklı çalışmalar göze çarpıyor.

FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman Fried (SBF), 3 Ocak‘ta ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından mahkemeye çıkarılacak. SBF, iki dolandırıcılık ve altı komplo suçlamalarıyla yüzleşecek. Ayrıca SBF, ABD’li düzenleyiciler CFTC ve SEC tarafından da dava edildi.

Diğer taraftan bu ay, ABD enflasyon verileri piyasaya bildirilecek. Aralık ayı ABD TÜFE verileri, 12 Ocak’ta açıklanacak. Fed Aralık ayında faiz artırım hızını yavaşlattı ancak bu ay bir Fed kararı olmayacak. Bir sonraki toplantı 1 Şubat olarak belirlendi.

Bir taraftan da kripto konferansları başlıyor. Dünya Kripto Konferansı, 13 ile 15 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu konferansın ana konuları, DeFi, metaverse ve geleneksel finans olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x