Kripto Hırsızlığı Giderek Artıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Hırsızlığı Giderek Artıyor!

Blockchain veri şirketi Chainalysis, yayınladığı suç raporunda kripto hırsızlığının rekor seviyeye ulaştığını bildirdi.

kripto hırsızlık

Blockchain veri şirketi Chainalysis, yayınladığı suç raporunda kripto hırsızlığının rekor seviyeye ulaştığını bildirdi.

Blockchain analitik şirketi Chainalysis, paylaştığı Kripto Suç Raporunda suç ile ilgili işlemlerin giderek arttığına değindi. Ayrıca Kripto Suç Raporu, kripto sektöründe yaşanan suçların iki yıldır arttığını ifadelerine ekledi. Chainalysis, yayınlanan raporu tüm zamanların en yüksek hacmine ulaşmış kripto suç raporu olarak nitelendirdi. Kripto Suç Raporu’nun hacim olarak 20,6 milyar dolara denk geldiği ifade ediliyor. Fakat bu hacim kripto pazar hacminin yüzde birinden daha az.

Kripto Hırsızları Her Alandan Saldırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz sene, kripto hırsızlıklarının için en büyük dönem oldu. Chainalysis’den alınan veriler ışığında, 2022 yılında gerçekleşen kripto hırsızlıkları diğer tüm yıllardan 3,8 milyar dolar daha fazla değerde. Chainalysis, 2022 yılının kripto hırsızlık verilerine ayrıntılı olarak değindi.

Sadece Ekim ayında gerçekleşen kripto hırsızlıklarının yaklaşık 775 milyon dolar olduğunu ifadelerine ekledi. Chainalysis tarafından açıklanan verilere göre, kripto hırsızlıklarının yüzde 82,1 oranını DeFi protokolleri oluşturuyordu. Gerçekleşen kripto hırsızlıkları, özellikle varlık ticaretine olanak sağlayan “çapraz zincirli köprülerden” yapıldı. Chainalysis, kripto sektörünün altyapısının hırsızlığa ve korsan yazılımlara açık olduğunu ifadelerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x