Yükleniyor...

Kripto Hizmeti Sunan Bankalara Darbe Devam Ediyor!

Kripo hizmetleri sunan bankalardan olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, kripto bankası Anchorage Digital, personel çıkarma kararı aldı.

işten çıkarma

Kripo hizmetleri sunan bankalardan olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, kripto bankası Anchorage Digital, personel çıkarma kararı aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın süreçte “kripto hizmetleri sunan bankaların” iflas haberini duyurmasıyla birlikte, bankacılık sektörü kan kaybetmeye başladı. Dünyanın önde gelen bankalarından Silicon Valley Bank‘in çöküşü, olay örgüsünü ciddi boyuta taşımıştı. Kripto hizmeti sunan bankalara olan ilginin ve güvenin azalması, şirketlerin “personel çıkarımına” yol açmış gözüküyor. Anchorage Digital, yayınlamış olduğu yazıyla birlikte, işgücünün yüzde 20sini işten çıkaracağını belirtti.

Anchorage Digital, İşçi Kadrosunu Azaltıyor

Announcement Anchorage Digital Bank 1200 x 600 1200x600 1

Anchorage, 14 Mart tarihinde yaptığı açıklamada, “işçi çıkarma faaliyetinin kaynaklarımıza daha çok odaklanmak hedefiyle” olduğunu vurguladı. Yeni bir düzene adım atacığını bildiren bankacılık şirketi, düzenleyicilerin belirsizliğini gerekçe göstererek, yüzde 20 oranında personelini işten çıkardı.

Yaklaşık olarak 75 çalışanını işten çıkartan Anchorage, şirketin istikrarlı ve güvenli adımlar ile ilerleyeceğini ifadelerine ekledi. Bankacılık sektörüne bakıldığında ise, olumsuz haberler henüz son bulmuş değil. Ayrıca birçok bankanın kendi verilerinden yola çıkarak “iflas riski” taşıdığı görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x