Yükleniyor...

Kripto Kışı, Coinbase’in Kullanıcı Sayısını Etkilemedi

Kripto piyasasındaki düşüşe rağmen Coinbase'e 2022 yılında 19 milyon doğrulanmış kullanıcı katıldı.

coinbase

Kripto piyasasındaki düşüşe rağmen Coinbase‘e 2022 yılında 19 milyon doğrulanmış kullanıcı katıldı.

Kripto sektörü şu anda bir ayı piyasasında, bu durum yatırımcıların dijital varlık ticaretine olan ilgisini daha genel olarak etkiliyor olabilir. Ancak Coinbase’in kullanıcı tabanı uzun süreli düşüş gösteren piyasadan etkilenmemiş gibi görünüyor.

Coinbase’in Kullanıcı Sayısı 2022’de Yüzde 20 Arttı

Kripto benimsenmesinin artış göstermeye devam etmesi, kripto borsası Coinbase’in kullanıcı sayısına da etki ediyor.

Coinbase, 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasında dünya genelinde 19 milyon doğrulanmış kullanıcı ekledi. Aylık en az iki milyon doğrulanmış kullanıcı eklendiğini gösteren veri, yaklaşık yüzde 21,35’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

coinbase

İlk çeyreğin sonunda Coinbase’in 98 milyon kullanıcısı vardı. İkinci çeyrekte kullanıcılar 103 milyon olurken, üçüncü çeyrekte 108 milyon ile borsanın en yüksek doğrulanmış kullanıcı sayısı kaydedildi.

Diğer yandan, Coinbase’in küresel pazar payı 6 Aralık 2022 itibarıyla spot işlem yapan kripto borsaları arasında yüzde 3’e ulaştı. Pay Eylül ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Coinbase’in en düşük yıllık küresel pazar payı Temmuz ayında yüzde 1,6 olarak kaydedildi. Borsanın en yüksek pazar payı Kasım 2021’de boğa piyasasındayken yüzde 4,2 ile görülmüştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x