Yükleniyor...

Kripto Kışı, DApp Kullanımına Zarar Vermedi

Merkeziyetsiz uygulama (dApp) kullanımı, düşüşteki piyasa koşullarına rağmen hızla arttı.

Kripto Kisi DApp Kullanimina Zarar Vermedi

Merkeziyetsiz uygulama (dApp) kullanımı, düşüşteki piyasa koşullarına rağmen hızla arttı.

Kripto para piyasası, dijital varlık fiyatlarındaki sürekli düşüş ve büyük kripto şirketlerinin çöküşünün yanı sıra yüksek profilli hack ve soygun vakalarının damgasını vurduğu en acımasız kripto kışlarından biriyle karşı karşıya.

Kripto Kışında DApp Yardımcısı Blockchain Oyunları ve NFT’ler Oldu

Blockchain veri ve analiz firması DappRadar’ın yakın tarihli bir raporu, kripto kışının ortasında kayda değer bir esneklik ve olgunluk gösterdiği için sektörün bu kadar kasvetli bir durumda olmayabileceğini öne sürüyor.

DappRadar’ın 2022 Sektör Raporu’na göre, merkezi olmayan uygulamaların (dApp) kullanımı düşüş eğilimindeki piyasa koşullarına rağmen hızlı bir artış gösterdi. DApp endüstrisi, 2021’de 1,58 milyon olan günlük benzersiz aktif cüzdanlarında (dUAW) bir önceki yıla göre yüzde 50’lik bir artış kaydederek 2022’de 2,37 milyona yükseldi.

gamefi

Blockchain oyun projeleri, özellikle de GameFi sektörü, bu yıl dApp endüstrisinde önemli bir rol oynadı. GameFi, günlük ortalama 1,15 milyon dUAW ve 7,4 milyar işlemle tüm dApp faaliyetlerinin yüzde 49’unu oluşturdu.

NFT piyasası da günlük dUAW’de yüzde 33’lük bir artış ve NFT yatırımcılarında yüzde 876’lık bir sıçrama ile dApp endüstrisinin büyümesine katkıda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner