Yükleniyor...

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksinde Korku Tavan Yaptı!

Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyayı alarma geçirdi.

Kripto Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi

Çin’in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyayı alarma geçirdi. Virüs, dünya genelinde 119 binden fazla insana bulaşırken, salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bini geçti. İki hafta içinde, Çin dışında koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 13 kat, etkilenen ülke sayısı da 3 kat arttı.

Tüm dünyanın tedirgin bir şekilde takip ettiği koronavirüs, finansal piyasaları altüst ederken, kripto para piyasaları da olumsuz yönde etkilendi. 8.000 doların altına düşen Bitcoin, Trump’ın koronavirüs nedeniyle AB ülkelerine kapıyı kapatmasının ardından 7.500 doların altına düştü. En büyük kripto para yazım sırasında ise 7.397 dolardan işlem görüyor.

Endeks “Aşırı Korku” Sinyali Veriyor

Kripto para piyasalarındaki duyguyu gösteren “Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi”nde korku tavan yaptı. Endeks, şu anda oldukça düşük bir seviyeyi gösteren 14 değeri ile “Aşırı Korku” sinyali veriyor. Endeks, Şubat ayında 63 değeri ile “Açgözlülük” sinyali veriyordu.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi

100’e yakın değerler fiyattaki yükselişin devam edebileceğine işaret ederken 0’a yakın değerler ise düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Musti
Musti
4 yıl önce

Benim ibre de şaştı:)

ck x banner
ck youtube banner