Yükleniyor...

Kripto Lobicilik Çalışmalarında Rekor Harcamalar!

Yapılan araştırmalara göre, kripto lobicilik harcamaları son altı yılda yaklaşık yüzde 922 oranında artış yaşadı.

harcama

Yapılan araştırmalara göre, kripto lobicilik harcamaları son altı yılda yaklaşık yüzde 922 oranında artış yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel ekonomide ve işleyişlerde, lobicilik çalışmaları yıllardır devam ediyor. Özellikle geçmiş dönemlerde, lobicilik faaliyetleri nedeniyle binlerce faktör, dünyadaki işleyişi doğrudan etkilemeyi başarmıştı.

Kripto tarafında da lobicilik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalara yönelik popüler kripto kuruluşlarının harcamalarında, yüzde 922 oranında güçlü bir artış yaşandı.

Kripto Lobicileri, Oldukça Fazla Para Harcıyor

Yeni bir araştırmaya göre, kripto lobicilik harcamalarında onlarca kat artış gözlemlendi.

Sisteme uzak kişilerin “rüşvet” tanımı yaptığı, ancak demokrasinin bir parçası olarak nitelendirilen lobicilik çalışmaları, kripto tarafına da sekti. ABD Anayasası tarafından korunan ve her ülkede gizlilik içinde yürütülen lobicilik çalışmalarında, kripto sektörünün harcamaları dikkat çekti.

2022 yılında kripto kuruluşları, politikaları kendi lehlerine etkileme motivasyonuyla 25,57 milyar dolara varan lobi katkıları yapmıştır. Geçtiğimiz yıl en çok öne çıkan olay, FTX’in lobicilik çalışmalarına harcadığı paralar olmuştu.

lobicilik kripto

Kripto lobiciliği, sektördeki hakimiyeti sağlamak isteyen kuruluşların, gerekli faaliyetleri mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirebilmeleri için harcadıkları paralar ile ilerliyor.

2022 yılında, hükümete daha fazla kripto yanlısı yasa çıkarması için lobi yapan ilk üç şirket, Coinbase, Blockchain Association, Robinhood oldu.

Coinbase bu lobicilik çalışmalarına yaklaşık 3.39 milyon dolar harcarken, Blockchain Association tarafında 1.9 milyon dolar harcandı. Son olarak Robinhood, 1.84 milyon dolar lobicilik harcaması gerçekleştirdi.

Listede Binance US da yer alıyor. Binance’in ABD kolu olan kuruluş, 2022 yılında yaklaşık 960 bin dolarlık bir lobicilik harcaması gerçekleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x