Yükleniyor...

Kripto Madencilik Şirketi Aspen Creek 8 Milyon Dolar Topladı

Kripto madencilik şirketi Aspen Creek, güçlü yatırımcıların bulunduğu bir finansmanda 8 milyon dolarlık fon topladı.

Kripto Madencilik Sirketi Aspen Creek 8 Milyon Dolar Topladi

Kripto madencilik şirketi Aspen Creek, güçlü yatırımcıların bulunduğu bir finansmanda 8 milyon dolarlık fon topladı.

Güneş enerjili panelleriyle madencilik yapacak şirkete, yenilebilir enerji kaynaklarını destekleyen firmalar destek çıktı. Galaxy Digital ve Polychain Capital tarafından yönetilen bir finansmanda 8 milyon dolarlık fon toplandı.

Kripto Madencilik Şirketine Güçlü Destek

Son zamanlarda gündemde yoğun yer bulan enerji tüketimi, Bitcoin tarafında sorunları da beraberinde getirdi. Yoğun elektrik kullanımıyla madencilik yapan şirketler, çevre düşmanlığı yapmakla suçlanmıştı. Kripto madencilik şirketi Aspen Creek, yenilenebilir enerji kullanımıyla ön plana çıktı.

Geçtiğimiz yıl Tesla CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yenilenebilir enerjiye geçmek zorunda olduğunu aktardı. Madenciliğin devamlılık sağlayabilmesi ve büyük firmaların onayından geçmesi için yeni yöntemler ortaya çıktı.

Kripto Madencilik Sirketine Guclu Destek
Güneş Paneli

Güneş enerjisini kullanmak için panellerden oluşan bir tesis kuran Aspen Creek, yenilenebilir madenciliğin kapılarını araladı. Finansman sonrası konuşan şirket CEO’su Alexandra DaCosta, madenci gelirlerini 87 MW‘lık bir güneş enerjisi çiftliği kurmak için harcayacağını belirtti. CEO, tamamen çevre dostu olacak şekilde kurulacak tesisin bu sonbaharda açılmasını beklediğinin altını çizdi.

Aspen Creek’in yenilenebilir enerji kullanımı, Polychain Capital tarafından yoğun ilgi gördü. Finansman fon sağlayıcılarından biri olan Polychain Capital kurucusu Olaf, şunları söyledi;

Daha öngörülebilir Bitcoin madencilik operasyonları sağlamak için uzun vadeli ve sabit maliyetli yenilenebilir enerji üretimi oluştururken, ACDC ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz

Şirketin ayrıca, 150 MW madencilik kapasitesine sahip olacak ve 200 MW’lık bir güneş enerjisi çiftliği ile birlikte kurulacak olan üçüncü bir projesi var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner