Yükleniyor...

Kripto Meydanı’nda Bu Kez Enerji Tüketimi Konuşulacak

İkincisi düzenlenen Kripto Meydanı'nda bu kez kripto sektörünü dışarıdan etkileyen enerji sorunları konuşulacak.

Kripto Meydaninda Bu Kez Enerji Tuketimi Konusulacak

İkincisi düzenlenen Kripto Meydanı’nda bu kez kripto sektörünü dışarıdan etkileyen enerji sorunları konuşulacak.

Kripto’nun görünen yüzünün arkasındaki madencilik hizmetleri, yatırımcıların ve düzenleyicilerin devamlı olarak gözetimi altındalar. Kripto sektörünün içinde önemli bir yeri temsil eden madenciliğin, küresel enerji sorunları ve ekipman sıkıntıları ile başı dertte. Birçok endüstride olduğu gibi kripto madencilerinin artan baskıların altında yeni çözümler üretmeye çalışıyor. Kripto Meydanı’nın gündeminde ise tüm bu enerji tüketimiyle ilgili konuların nabzı tutulacak.

Kripto Meydanı’nın Gündeminde Enerji Tüketimi

Ethereum, uzun süredir beklenen Merge ile ağında köklü değişimler yaptı. Merge ile birlikte ağı Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake geçirecek büyük ve önemli bir adım atmış oldu. Bu adımla birlikte yüzde 99 oranında kazanılan enerjinin 1 yıl boyunca Finlandiya gibi bir ülkeye yetebilecek güçte olduğu söyleniyor.

Diğer yanda, dünya genelinde enerji kullanım politikaları, artan elektrikli fiyatları ve kripto piyasasındaki düşüş direkt olarak kripto madenciliğine etki ediyor. Yansıma da üretici ve madencilik şirketlerinin marjlarının düşmesine neden oluyor.

Tüm bu konular, 29 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da Levent Kolektif House’da gerçekleştirilecek olan Kripto Meydanı’nda ele alınacak. Kripto sektörünün enerji ile imtihanı ele alınırken; Vedat Güven, Cemil Şinasi Türün, Tansel Kaya ve Efe Bulduk gibi birçok konuşmacı Kıvılcım Harika Ertunç moderatörlüğü üstlendiği etkinlikte yer alacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x