Yükleniyor...

Kripto Meydanı’nda Merkeziyetsizlik Gündemde

Üçüncüsü düzenlenen Kripto Meydanı’nda, blockchain ile birlikte hayatımıza giren merkeziyetsizlik kavramı ele alındı.

Kripto Meydaninda Merkeziyetsizlik Gundemde

Üçüncüsü düzenlenen Kripto Meydanı’nda, blockchain ile birlikte hayatımıza giren merkeziyetsizlik kavramı ele alındı.

Kripto paraların merkeziyetsizliğe uzanan yapısının arkasında paralel gelişen merkezi sistemler, kripto sektörünü etkilemeye devam ediyor.

Üçüncü Kripto Meydanı’nda Merkeziyetsizlik Konuşuldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto Meydanı, kapılarını 27 Ekim Perşembe günü Levent Kolektif House‘da kripto severlere üçüncü kez açtı.

Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte; İstanbul Blockchain Women Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Çağla Şenkardeş, ELYT.net Kurucu Ortağı Ahmet Usta ve Bloomberg HT Editörü Sefer Yüksel gibi önemli isimler yer aldı.

Kriptomeda CEO’su Eray Dengiz‘in açılış konuşmasında, Kriptomeda çatısı altında üçüncü kez gerçekleştirildiğini belirttiği Kripto Meydanı, Kıvılcım Harika Ertunç‘un moderatörlüğünde merkeziyetsizliğin ne olduğunu konuşmak üzere başladı.

kripto meydani merkeziyetsizlik

Merkeziyetsizlik Nedir? Ne için Önemlidir?

Dr. Çağla Şenkardeş, etkinlikteki ilk soruları yanıtlayan isim olurken, merkeziyetsizliğin devrimsel olup olmadığıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Merkeziyetsizliğe akademik açıdan yaklaşan Şenkardeş, yönetimin merkeziyetsizlik ile yönetişime evrildiğini ve merkeziyetsizliğin temelinde bilginin yattığını söyledi.

Konuşmacılar arasındaki isimlerden Ahmet Usta, ilk olarak merkeziyetsizliğin geleceğinin nasıl anlaşılması gerektiği üzerinde durdu. Merkezi yapıların güven sorununu çözmek için oluşturulduğunu söyleyen Usta, merkeziyetsizliğin, yok edilemediği için merkezi sistemler ile bir araya getirilmeye çalışıldığını belirtti.

Finansal bakış açısıyla web3 ve finans modelleri konularına değinen Sefer Yüksel‘e göre, web3 alanında sahiplik kavramı öne çıkıyor. Bu durum nedeniyle de bankalar harekete geçti. Web3’ün geleneksel finans sektörünü yok edip etmeyeceğini bilemeyiz diyen Yüksel, hükümetler tarafından hazırlanan düzenlemelerin, bu konudaki en önemli nokta olduğunu sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x