Yükleniyor...

Kripto Ödeme Uygulaması MoonPay, FCA’ya Kayıt Yaptırdı

Kripto para ödeme uygulaması MoonPay, İngiltere'nin Finansal Davranış Otoritesi'ne (FCA) kayıt yaptırdı.

Kripto Odeme Uygulamasi MoonPay FCAya Kayit Yaptirdi

Kripto para ödeme uygulaması MoonPay, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kayıt yaptırdı.

Kripto para sektörünün faaliyet alanları genişlemeyi sürdürüyor. Aynı zamanda, şirketler dijital paralar aracılığıyla tüketici odaklı çalışmalar geliştiriyor. Bu doğrultuda, kripto para ödeme uygulaması MoonPay de FCA’dan onay aldı.

MoonPay, FCA’dan Onay Aldı

Kripto para ödeme uygulaması MoonPay, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kayıt yaptırarak yerel kara para aklama kurallarına uyduğunu gösterdi.

FCA yetkilileri, kripto sektörü için yakın zamanda geçici bir kayıt rejimi kapsamında alınan başvuruların yalnızca yüzde 5’inin sıfıra uygun olduğunu söyledi.

FCA’nın Piyasalardan Sorumlu Genel Müdürü Sarah Pritchard, Avam Kamarası Hazine Komitesi’nde milletvekillerine verdiği demeçte; “Başvuruların yüzde 73’ü ya geri çekildi ya da başarısız oldu. Bu, böyle yeni bir görev üstlenirken yaşadığımız en önemli geri çekilme veya başarısızlık oranıdır.” dedi.

FCA’nın şu anda kripto endüstrisi üzerinde sınırlı yetkisi var, ancak milletvekilleri Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısını yasalaştırdığında yeni yetkiler verilmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner