Yükleniyor...

Kripto Oyuncuları Geçen Hafta 1 Milyon Dolar Harcadı

Kripto oyuncuları, sanal mülklere ve dijital gayrimenkullere yatırım yapmak için geçen hafta 1 milyon dolar harcadı.

Kripto Oyuncuları Geçen Hafta 1 Milyon Dolar Harcadı

Kripto oyuncuları, sanal mülklere ve dijital gayrimenkullere yatırım yapmak için geçen hafta 1 milyon dolar harcadı. Blockchain destekçisi Robert Hoogendoorn’un mesajına göre, oyuncular bu hafta kripto tabanlı üç oyundan sanal alanlar satın almak için 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptı: Decentraland, Cryptovoxels ve The Sandbox.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İşlem hacmi açısından üç platformun en büyüğü olan Decentraland, oyunun 20 Şubat’taki resmi lansmanı öncesinde blockchain tabanlı dijital dünyada sanal gayrimenkul satın almak için acele eden oyunculardan 600 bin dolardan fazla para kazandı. Oyuncular, dijital kıyafet ve aksesuar satın alabiliyor. Bunun yanı sıra Ethereum Name Service Etki Alanları aracılığıyla güvenli sanal isim de satın alabilirler.

Sandbox da, 6 binden fazla satış ve 168 bin dolarlık bir kripto yatırım akışına tanık oldu. Buna ek olarak, kullanıcılar Cryptovoxels oyun platformunda dijital ürün satın almak için 204 bin dolar harcadı. Hoogendoorn’a göre, dijital arazi satın alınması kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor:

“Bu dijital dünyada sanal topraklar oyuncuların kendilerine ait olabilir. İstedikleri şeyi inşa etmekte ve istediklerinden para kazanmakta özgürdürler. Sonuç olarak bu ücretsiz dijital pazar hem hobileri hem de iş fırsatları için cezbedicidir.”

Hoogendoorn, kripto tabanlı oyunların yükselişinin, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için “yeni bir anlam” sağladığını ve sanal sahipliğin geleneksel tüketici rolünü büyük ölçüde değiştirdiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
dilek
dilek
2 yıl önce

Ben de denemek istiyorum şu oyunları

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x