Yükleniyor...

Kripto Para Alanında En Çok Kullanılacak Ürünü Facebook Geliştirebilir

Kurumsal müşteriler için dijital varlığa erişim sağlamak üzere hizmet veren Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, bazılarının aksine Facebook'un kripto alanında en çok kullanılacak olan ürünü gelecekte bir gün geliştireceğini düşünüyor.

Facebook Kripto Para Projesi

Kurumsal müşteriler için dijital varlığa erişim sağlamak üzere hizmet veren Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, bazılarının aksine Facebook’un kripto alanında en çok kullanılacak olan ürünü gelecekte bir gün geliştireceğini düşünüyor.

Pompliano, The Block’un kurucusu Mike Dudas’ın Facebook’un Blockchain mühendislerini herhangi bir şart belirtmeden işe aldığı çıkarımında bulunduğu tweet’e yanıt olarak açıklamalarda bulundu. Pompliano, Facebook’un geliştirme ve dağıtım alanlarındaki geçmişi göz önüne alındığında kripto para alanına egemen olmasının sadece bir zaman meselesi olduğu görüşünde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ağustos ayında popüler sosyal medya platformu Facebook’un Stellar ağında kendi kripto para projesini inşa etme planı olduğundan dolayı Stellar ekibi ile görüştüğü iddia edilmişti. Şirket, iddiaları net bir dille yalanlamıştı, ancak Blockchain teknolojisi geliştirme ekibinin ne üzerine çalışmak üzere oluşturulduğu belirsizliğini koruyor.

Sosyal medya debi, iddiaları yalanlamasının ardından çeşitli Blockchain geliştiricilerini işe almaya devam ediyor. Facebook’un Blockchain bölümü başkanı David Marcus, yakın zamanda çıkar çatışmasını gerekçe göstererek kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase’in yönetim kurulundaki görevinden istifa ederek ayrılmıştı. Bu istifa Facebook’un 2 milyardan fazla kullanıcıya ulaşacak dev bir kripto para projesi üzerinde çalıştığı yönündeki söylentilerin fitilini daha da ateşledi.

Pompliano, sosyal medya devinin Blockchain alanında çalışacak yetenekli ve deneyimli bir ekip kurduğuna inanıyor. Pompliano, Facebook’un Bitcoin’i güçlendirecek bir kripto para ürünü geliştirerek başarılı bir şekilde piyasaya sürmek için harekete geçtiğini söylüyor.

Mayıs ayında Facebook’un platforma dayalı kripto para projesi geliştirmekle meşgul olduğu öne sürülmüştü. Önceki iddiaların aksine bu iddia Facebook tarafından yalanlanmış değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x