Yükleniyor...

Kripto Para Analisti PlanB, Bitcoin’in (BTC) Olması Gereken Piyasa Değerini Açıkladı

Bitcoin stok-akış (S2F) oranının mucidi olan popüler kripto para analisti, S&P 500'ün piyasa değeri ile güçlü korelasyonuna dayanarak BTC'nin önemli ölçüde değersiz olduğunu söyledi.

Kripto Para Analisti PlanB Bitcoin’in BTC Olması Gereken Piyasa Değerini Açıkladı

Bitcoin stok-akış (S2F) oranının mucidi olan popüler kripto para analisti, S&P 500’ün piyasa değeri ile güçlü korelasyonuna dayanarak BTC’nin önemli ölçüde değersiz olduğunu söyledi.

Kripto para analistine göre, Federal Rezerv’in parasal gevşeme şeklinde trilyonlarca dolar basma girişimi, hem Amerika’nın ‘Bellwether’ endeksinin hem de Bitcoin’in daha yüksek seviyelere ulaşmasına neden olacak.

Bitcoin’in (BTC) Gerçek Değeri 18.000 Dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analist görüşünü şu şekilde açıkladı:

“Borsa korelasyonu ile, S&P 500 2.6x (1.200 dolar -> 3.100 dolar), BTC ise 1900x(5 dolar -> 9.500 dolar) kazandı. Bitcoin yüksek bir beta stokuna benziyor. Dünya çapındaki borsaları canlandıran merkez bankası QE’nin trilyonlarca para basması Bitcoin’e yarıyor gibi görünüyor!”

Analist, analizine göre BTC ve S&P 500’ün birlikte hareket etme eğiliminde olduğunu söylüyor. İki varlık arasındaki korelasyonun haritasını çıkardıktan sonra PlanB, BTC’nin önemli ölçüde değersiz olduğunu ve şu anki piyasa değerinin 18.000 dolar olması gerektiğini vurguladı. PlanB bu durumu belirten bir denklem ortaya koydu.

Bu denkleme dayanarak, PlanB, Bitcoin’in 288.000 dolarlık S2F hedefine ulaştığında S&P 500’ün 4.300 civarında işlem göreceğine inandığını söyledi. Kripto para piyasası analisti ve podcast yayıncısı Preston Pysh, PlanB ile aynı düşünceleri paylaşmakta olduğunu açıkladı ve merkez bankaları sistemi para ile doldurmaya devam ettikçe paritenin yakında sona ereceğini söyledi.