Yükleniyor...

Kripto Para Analistlerine Göre XRP Fiyatında Yön Ne Olacak?

XRP, geçtiğimiz haftalarda ciddi bir çıkış yakalamış hem yatırımcısını hem de tüm kripto para topluluğunu şaşırtmıştı.

xrp fiyat analizi

XRP, geçtiğimiz haftalarda ciddi bir çıkış yakalamış hem yatırımcısını hem de tüm kripto para topluluğunu şaşırtmıştı. Üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin fiyatlanmasının arkasındaki neden olarak ise Spark Airdrop’u gösterilmişti. Airdrop için snapshot’ın alınmasının ardından XRP’nin ciddi bir düşüş yaşaması bu düşünceyi de kanıtlamış oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

XRP, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 0.44 dolardan işlem görüyordu. XRP, son 24 saatte %9, son 7 günde ise %18.21 oranında düşüş yaşadı. Peki analistler bu duruma ne diyor?

Yerli kripto para analistlerinden Dr. Hardfork, XRP’nin destekleri kırdığını ve 0.42 seviyesinden sonra 0.24’e kadar düşüş yaşayabileceğini ifade etti.

https://twitter.com/_hardfork/status/1339127327574384647?s=20

Yerli analist Siesta Laila ise Twitter hesabından bir grafik paylaşarak XRP için şu yorumda bulundu:

“XRP grafiğe bakınca daha da düşülür mü insafsız dersiniz :) destekten tepki gelmiş ama cılız duruyor girişiniz varsa desteğin altı stop yeri. 2600 direnç üzeri atabilirse elinde tutanlara rahat nefes aldırır.”

EpWKAvRWMAAT5uQ
Kaynak: Siesta Laila

Analist Crypto Michael ise, “Bitcoin güzel bir şekilde konsolide oluyor, bu da altcoin’lere ivme kazandırmak için biraz alan sağlıyor. XRP hariç. En yüksek seviyesinden bu yana neredeyse %50 düştü” ifadelerini kullandı.

Bir diğer analist Aayush Jindal ise XRP’nin, ABD doları karşısında 0,5000 dolar ve 0,4800 dolar seviyelerinin altında istikrarlı bir düşüş başlattığını ifade etti. Analiste göre XRP fiyatı şu anda 0,4750 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altında işlem görüyor.
XRP/USD çiftinin 4 saatlik grafiğinde (Kraken’den gelen veri kaynağı) 0,5330 dolara yakın dirençle oluşan büyük bir düşüş kanalı var. 0,4350 dolar seviyesinin altında net bir kırılma olursa paritenin düşmeye devam etmesi muhtemel.

Popüler Analist: “XRP’yi Buradan Satmayın”

Analist Credible Crypto ise şu anki alanda XRP satılmaması gerektiğini ifade ederek, esprili bir dille şu açıklamayı yaptı:

“Buradan XRP satarsanız hayatınızın sonuna kadar ağlayacaksınız ve sonra öbür dünyada ağlayacaksınız ve sonra bebek olarak yeniden doğacaksınız ve hala ağlayacaksınız. Hepsi burada XRP sattığınız için olacak. Sonraki üç canınız için kendinizi ağlatmayın. XRP’yi burada satmayın.”

Yerli trader’lardan Teknikçi Hoca ise kripto para birimine olan güvenini vurgulayarak uzun vadeli olarak her fırsatta XRP toplamaya devam edeceğini dile getirdi.

XRP’de Yükseliş İhtimali Var mı?

Analist Jindal’a göre XRP, 0,4650 dolarlık direncin üzerinde iyi bir iyileşme dalgası başlatırsa, boğalar kontrolü ele geçirmeye çalışabilir. 0,4650 dolar ve 0,4720 dolar seviyelerinin üzerinde açık bir kırılma, iyi bir toparlanma başlatabilir. Analiste göre pozitif bir bölgeye geçmek için fiyatın 0,5000 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. 0,5000 doların üzerindeki bir kapanış, fiyatı büyük olasılıkla 0,5500 dolar seviyesine doğru pompalayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x