Yükleniyor...

Kripto Para Analitik Firması Santiment; Üç Altcoin İçin Sinyal Verdi

Kripto analitik firması Santiment'e göre balinalar, popüler altcoin'lerden Aave (LEND), Ren (REN) ve 0x’i (ZRX) son sürat bir şekilde biriktiriyor.

Patlayacak Kriptoları Önceden Haber Vermesiyle Bilinen Metrik 3 Altcoin İçin Sinyal Verdi

Kripto analitik firması Santiment’e göre balinalar, popüler altcoin’lerden Aave (LEND), Ren (REN) ve 0x’i (ZRX) son sürat bir şekilde biriktiriyor.

Santiment, balinalar olarak bilinen, yüksek varlıklı yatırımcıların elinde bulunan token miktarını inceleyen bir metrik kullanıyor. Santiment söz konusu metrik ile ilgili şu cümlelere yer verdi:

Birkaç hafta önce, üç ERC-20 tokeni ile ilgili, yüksek varlıklı yatırımcılar olarak bilinen balinalar tarafından en büyük birikim eğilimini gösteren bir makale yayınladık. O zamandan beri fiyat hareketleri şu şekilde değişti: LEND +%130, REN +%120, ZRX + %10. İyi ya da kötü, kripto para piyasası hala balinanın oyun alanı gibi görünüyor.

Bitcoin’de Hafif Yükseliş Bekleniyor

Aave, para piyasalarını mümkün kılmak için tasarlanmış açık kaynaklı ve emanetsiz bir protokoldür. Ren, merkezi olmayan uygulamalar için bloklar arası likidite sağlar. ZRX, Ethereum blok zincirindeki eşler arası işlemleri kolaylaştırmak için tasarlanmış açık bir protokoldür.

Popüler metriklerinden üçüne dayanan Santiment, Bitcoin üzerinde kısa vadeli görünümde hafif bir yükseliş ve yakın vadede tamamen nötr bir Ethereum görünümünü belirtiyor. Piyasa değerine göre ilk sıralardaki iki varlık biraz durgun bir ay geçirirken, Santiment bazı altcoin’lerin en büyük kripto para birimlerinden ayrılma göstermeye başladığını bildirerek şunları söylüyor:

“Hem Bitcoin hem de Ethereum’un Haziran ayı boyunca biraz durgunlaştığı açıktır ve bununla birlikte, altcoin’lerin geri kalanının (özellikle de defi projeleri) bireysel değerlere sahip olduklarını görülmektedir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner