Yükleniyor...

Kripto Para Araştırma Şirketi Uyardı: Bitcoin (BTC) Tasfiyesi Yaşanabilir!

Kripto para birimi veri analizi ve araştırma şirketi Skew, Bitcoin'in oynaklığının (volatilite) azalması nedeniyle büyük bir satış görebileceği konusunda uyardı.

Kripto Para Araştırma Şirketi Uyardı Bitcoin BTC Tasfiyesi Yaşanabilir scaled

Kripto para birimi veri analizi ve araştırma şirketi Skew, Bitcoin’in oynaklığının (volatilite) azalması nedeniyle büyük bir satış görebileceği konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Veri analizi firması, Bitcoin’in (BTC) son 10 gün içinde %20’lik bir dalgalanma gerçekleştirdiğini söylüyor, bu da yaklaşık üç yıl içinde en düşük 10 günlük oynaklık döneminin yaşandığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) %50 Değer Kaybı Yaşadı

Skew Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu seviyeye en son ulaştığımızda, kısa bir süre sonra Kasım 2018’de Bitcoin’in büyük bir tasfiye gördüğünü söyledi.

O zamanlar, BTC’nin fiyatı Kasım ayında 6.500 dolardan neredeyse %50 değer kaybederek Aralık başında 3.200 dolara düştü. Gerçekleşen oynaklık geçmişte fiyatlardaki değişimi ölçer. Genel olarak, oynaklık ne kadar yüksek olursa, risk de o kadar yüksek olur, bu da kazançların artması anlamına gelir. Düşük volatilite için bunun tersi geçerlidir.

Bitcoin, Mayıs ayında gerçekleşen halving etkinliğinden bu yana yükseliş beklentileri arasında psikolojik 10.000 dolar seviyesinin ötesine geçmek için mücadele etti.

En iyi kripto para birimi, birkaç hafta boyunca temel olarak 9.000 ila 10.000 dolar arasında işlem gördü ve bazen yatırımcılar kâr satışı gerçekleştirdikçe veya başka bir ekonomik olay fiyatı düşürdükçe aralığın altına düştü.

Düşen BTC dalgalanması da Bitcoin hacimlerinin azalmasıyla çakıştı ve bazı analistlerin aşağı yukarı veya yukarı doğru büyük bir kopuşu tahmin etmelerine yol açtı. Ancak başka bir veride Bitcoin için yükselişin gecikeceğini gösteriyor. Uzun zamandır korunan Bitcoin hakimiyeti önemli bir seviye olan %63‘ün altına düştü.