Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Birimleri Davos 2021'in Gündem Konularından Birisi Olacak

Kripto Para Birimleri Davos 2021’in Gündem Konularından Birisi Olacak

ABONE OL:google-news

Kripto para birimi endüstrisi, Davos 2021’de saygınlık kazanmaya doğru ilerlemeye devam edecek.

Kripto para birimleri, bu yıl sanal Davos’ta buluşacak olan Dünya Ekonomik Forumu katılımcıları tarafından tartışılacak en önemli konular arasında yer alıyor. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve Western Union CEO’su Hikmet Ersek, son derece prestijli zirvenin ilk günü “Dijital para birimlerini sıfırlama” başlıklı WEF panelinde yer alacak.

25 Ocak’ta gerçekleştirilmesi planlanan oturum, nakit paranın azalan rolü ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ortaya çıkışına odaklanacak. Konuşmacıların kripto para birimleri tarafından sunulan fırsatları kullanmak için bir dizi politikayı özetlemesi bekleniyor.

Screenshot 6

Bailey, Eylül ayında yaptığı konuşmada, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ödemeler için sürdürülemez olduğunu iddia ederken, özel olarak ihraç edilen stablecoin‘lerin küresel ölçekte düzenlenmesi gerektiğini söylemişti. Geçtiğimiz Temmuz ayında Bailey, CBDC geliştirme planları hakkında konuşurken bankanın “bir tür dijital para birimine” yöneleceğini de açıklamıştı.

Kripto Paralar Davos’un Vazgeçilmezi mi Oluyor?

Kripto paralar nihayet Davos’ta sık konuşulan konulardan birisi haline gelecek gibi duruyor. Geçmişte çok fazla ilgi çekmeyen kripto paralar artık gündem maddesi haline geldi.

Dünyanın en önemli zirvelerinden birinin bu yıl şiddetli salgın nedeniyle iptal edildiği göz önüne alındığında, bu yılki sanal etkinlik kesinlikle olağan gücünden yoksun olacak. Yine de, Almanya Başbakanı Angela Merkel’den Hindistan Başbakanı Narendra Modi’ye kadar pek çok dünya lideri önümüzdeki hafta WEF web sitesinde yer alacak. Bu da aslında kripto paraların yine herkes tarafından dinlenebileceği anlamına geliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar