Yükleniyor...

Kripto Para Birimleri Neden Ana Akıma Giremiyor? Usta Analistler Açıkladı!

2012'den beri kripto para birimleriyle ilgilenen üst düzey bir Blockchain analisti olan Qiao Wang, merkezi olmayan teknolojilerin kitlesel olarak benimsenme de yetersiz kalmasının birkaç olası nedenini açıkladı.

Kripto Para Birimleri Neden Ana Akıma Giremiyor Usta Analistler Açıkladı

2012’den beri kripto para birimleriyle ilgilenen üst düzey bir Blockchain analisti olan Qiao Wang, merkezi olmayan teknolojilerin kitlesel olarak benimsenme de yetersiz kalmasının birkaç olası nedenini açıkladı.

Önce Teknoloji, Sonra Kullanıcılar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wang genel olarak, Blockchain ve kripto sektörünün hala emekleme aşamasında olduğunu söylüyor. Dolayısıyla, merkezi olmayan ürünler kod tabanı ‘düşük seviye’ olarak tanımlanabilir.

Bununla birlikte, Blockchain teknolojisinin beklentileri o kadar parlak görünüyor ki, ‘teknolojiye takıntılı’ insanları çekiyor. Bunun aksine, “kullanıcı takıntılı” girişimciler ve mühendisler bu tür geliştirme segmentinden kaçınmaktadırlar.

Geliştiriciler için soyutlama seviyeleri yükseltilirse bu sorun çözülebilir. Bunun yanı sıra, Bay Wang, bu paradigmanın Bitcoin (BTC) ve stablecoin’lere atfedilmemesi gerektiğini belirtti ve kitlesel olarak benimsenmenin yasalara uyumluluktan geçtiğini söyledi.

Farklı Beceriler

Son olarak, Bay Wang, düşük seviyeli kod oluşturmanın son kullanıcılar için tüketici ürünleri oluşturmakla çok az ilgisi olduğunu kabul etti. Bu süreçler farklı beceriler gerektirir ve sektördeki çok az insan her ikisine de sahiptir.

Efsanevi girişimci Dan Hedl, Bay Wang’ın önerilerine katıldı ve Blockchain segmentinde CS olmayan ‘anlayış’ eksikliğini şu şekilde vurguladı:

Alanda tam bir ürün / tasarım / pazarlama düşüncesi eksikliği var.

Ancak kripto para fenomeni Udi Wertheimer, bunun sadece pazarlama ile ilgili olmadığını belirtti. Wertheimer’a göre, esas sorun, ürün ekiplerinin ilginç ürünler sunamaması ve bu nedenle pazarlanacak bir şeyleri olmamasıdır.